Açık
  • EURO
  • DOLAR

CUMHURİYETİN 100. YILINDA ALTAY KONSERİ

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamalarının son konuğu, ünlü sanatçı Altay oldu. Çankırı Belediyesi’nce Fuar Alanı’nda düzenlenen konserde sanatçı Altay, söylediği birbirinden güzel parçalarla büyük beğeni topladı. Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, fener alayının ardından konser alanında toplanan vatandaşlara konser öncesi kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 100. yılı, sadece bir bayram değil, sınırlarını kanla çizerek […]
Çankırı - 30 Ekim 2023 16:00 A A

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamalarının son konuğu, ünlü sanatçı Altay oldu. Çankırı Belediyesi’nce Fuar Alanı’nda düzenlenen konserde sanatçı Altay, söylediği birbirinden güzel parçalarla büyük beğeni topladı. Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, fener alayının ardından konser alanında toplanan vatandaşlara konser öncesi kısa bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 100. yılı, sadece bir bayram değil, sınırlarını kanla çizerek büyük bedeller ödemiş Türk milletinin anma günüdür. 100. yılımız, bayrağımıza sıkı sıkıya sarılacağımız, iyinin yanında, kötünün karşısında kenetleneceğimiz gündür.” ifadelerini kullanan Başkan Esen, “Bütün dünya liderlerinin önünde saygı ile eğildiği Büyük Lider Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin, azim ve kararlığının en büyük sembolüdür. Cumhuriyet, Türk milletinin yaşam biçimidir. Bu yüzden en büyük bayramımızdır. Kutlu olsun.”  diyerek sözlerini bitirdi.

Fener alayına katılan vatandaşlar, 100 kişilik Yaren ekibinin gösterilerinin ardından fuar alanında buluştular. Cumhuriyetimizin 100. yılında sahne alan Altay, çalınan marşlar ve şarkılarla alanda toplanan halkı coştururken 7’den 70’e her yaştan binlerce vatandaş Altay’a eşlik etti.

 

Çankırı - 16:00 A A
BENZER HABERLER