Açık
  • EURO
  • DOLAR

CUMHURİYETİN 100. YILINDA 100 KADIN MUHTAR ANKARA’DA

Türkiye Cumhuriyetimizin 100. Yılı muhteşem etkinliklerle kutlanmaya devam ederken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 26 Ekim Kadın Muhtarlar gününde yurdumuzun dört bir yanında görev yapan 100 Kadın Muhtarımızla Ankara’da bir araya geldi. Gölbaşı Vilayetler Evi’nde gerçekleşen buluşmaya İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve davetli 100 kadın muhtar ile birlikte İçişleri Bakan Yardımcıları Bülent Turan, Mehmet Aktaş ve […]
Genel - 30 Ekim 2023 08:54 A A

Türkiye Cumhuriyetimizin 100. Yılı muhteşem etkinliklerle kutlanmaya devam ederken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 26 Ekim Kadın Muhtarlar gününde yurdumuzun dört bir yanında görev yapan 100 Kadın Muhtarımızla Ankara’da bir araya geldi. Gölbaşı Vilayetler Evi’nde gerçekleşen buluşmaya İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve davetli 100 kadın muhtar ile birlikte İçişleri Bakan Yardımcıları Bülent Turan, Mehmet Aktaş ve Münir Karaloğlu ile İçişleri Bakanlığı bürokratları katıldı.

Programa Çankırı’dan da 3 kadın muhtarımız katıldı. Çankırı merkezden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Cemile Eskisucu, Şabanözü ilçemizden Gümerdiğin Mahallesi Muhtarı Satı Büyüköz ve Orta ilçemizden Tülay Çakır, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından Çankırımızı temsilen programa davet edilen isimler oldu.

Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 kadın muhtarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Bakan Yerlikaya, muhtarlık kurumunun 194 yıllık bir maziye sahip olduğunu ve vatandaşlar için devlete ihtiyaç duyulduğunda çalınan ilk kapı olduğunu kaydetti. Kadınların her görevde olduğu gibi muhtarlık görevini icra ederken de işlerini en iyi şekilde yaptıklarının altını çizen İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, “Kadın muhtarlarımız rol model olmaya devam ediyorlar. Edirne’den Kars’a, ülkemizin dört bir köşesinde görev yapan siz kıymetli muhtarlarımızın, omuzlarındaki sorumluluk çok büyük. Çünkü; ülkemizin dününe, bugününe, yarınlarına, çocuklarına, gençlerine, yaşlılarına, birlik ve beraberliğine karşı vazifelerimiz var” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 Kadın Muhtarımızla Buluşma Programında Bakan Yerlikaya ile bir araya gelen kadın muhtarlar, 26 Ekim’i kadın muhtarlara hediye eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve o yıllarda mücadele eden kahraman Türk kadınlarımızı, annelerimizi ve 12 Kasım 1933 tarihinde yapılan muhtarlık seçimini kazanarak Aydın’ın Çine ilçesi Demircidere köyü muhtarı olan Gül Esin’i rahmet ve saygıyla andılar.

194 yıllık bir tarihe sahip muhtarlık kurumu, vatandaşlarımızın devletine ihtiyaç duydukları anda çaldıkları ilk kapı olmuştur. Devletimizin, şefkat ve hizmet eli olan muhtarlarımız; aynı zamanda semtinin bir ağabeyi, ablası ve kardeşidir. Bizim muhtarlarımız gönül insanlarıdır. Özellikle ülkemizde görev yapan 1.132 kadın muhtarımız sevgisiyle, şefkatiyle milletimize hizmeti bambaşka bir noktaya taşıyor.

Genel - 08:54 A A
BENZER HABERLER