Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI ÇANKIRI’DA 100 ETKİNLİKLE KUTLANACAK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında Çankırı’da 100 etkinlik gerçekleştirilecek. Valiliğimiz koordinasyonunda tüm kurum, kuruluş ve STK’larımızın iş birliğiyle, Çankırı Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutlayacak. Aziz Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde verdiği Kurtuluş Savaşı mücadelesini bir zafer destanıyla sonuçlandırmasıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı ülkemizin dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlanacak. […]
Çankırı - 2 Ekim 2023 19:07 A A

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında Çankırı’da 100 etkinlik gerçekleştirilecek. Valiliğimiz koordinasyonunda tüm kurum, kuruluş ve STK’larımızın iş birliğiyle, Çankırı Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutlayacak.

Aziz Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde verdiği Kurtuluş Savaşı mücadelesini bir zafer destanıyla sonuçlandırmasıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı ülkemizin dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlanacak. Bu amaçla Çankırı’da da toplumun her kesimine 100. yıl coşkusunun ulaştırılabilmesi için çok çeşitli etkinlikler planlanıyor. Ekim ayı içerisinde başlayacak etkinlikler arasında spordan sanata, sergilerden konserlere, havai fişek gösterilerinden fener alaylarına, sempozyum ve konferanslardan şiir dinletilerine, açık hava etkinliklerinden salon programlarına, tarih ve kültür gezilerinden çocuklara yönelik etkinliklere kadar toplumun her kesimine hitap eden geniş yelpazede çalışmalar yer alıyor.

Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar’ın her bir adımını hassasiyetle takip ettiği çalışmalara Çankırı’da bulunan tüm kurum, kuruluş ve STK’lar destek veriyor. Birlik ve beraberliğin gücüyle, 100. yılın ruhuna ve coşkusuna yakışır şekilde düzenlenecek etkinliklerle ilgili kapsamlı bir organizasyon yapılıyor.

Çankırı - 19:07 A A
BENZER HABERLER