reklam
reklam
DOLAR32,1882% 0.16
EURO35,0283% 0.13
STERLIN41,1214% 0.19
FRANG35,3060% 0.37
ALTIN2.426,12% -0,14
BITCOIN68.154,94-0.645
reklam

CUMHURİYET; ASİL BİR MİLLETİN ŞAHLANIŞI, KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUŞUDUR

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam
      Cumhuriyet’in ilanının 97’nci yıldönümü ilimizde coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Dün Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve Kurtuluş Savaşı temalı sergi açılışının ardından bu gün de Valilik önünde Vali Abdullah Ayaz, tebrikleri kabul etti.
Saat 11.00’de başlayan törene Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Uğur Bay, Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Arı, Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, Şahin Bayhan, Akın Karagöz, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özge, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, şehitlerimizin aileleri ve Gaziler katıldı.
Vali Abdullah Ayaz, tebrikleri kabulünün ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletine En Uygun İdare Cumhuriyet İdaresidir” sözünü hatırlatan Vali Ayaz, Cumhuriyetin kuruluşunun, asil bir milletin yeniden şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun sembolü ve nişanesi olduğunu aktardı. Vali Ayaz şunları söyledi:
      “Yaklaşık 100 yıl önce, onca yokluk içerisinde verilmiş büyük bir mücadele, kazanılmış büyük bir zafer sonrasında kurulmuş olan Cumhuriyet, bizlere emanet edilmiştir. Bundan sonraki dönemde bizlere düşen elimizden gelenin en iyisini el birliği içerisinde yaparak daha güzel ve müreffeh günlere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle, muasır medeniyetler düzeyine hep birlikte ulaşmak ve ötesini gerçekleştirmek olacaktır. Devletimiz 2023 hedeflerine emin adımlarla yürümektedir. Bizler de bu yürüyüşün bir parçası olmaktan büyük gurur duymaktayız. Ancak en büyük önceliğimiz gençliktir. Gençleri bizlerden daha iyi, daha donanımlı, geleceğe daha hazır, dünyayı daha iyi okuyan ve aynı zamanda ülkemizin kültürünü, maneviyatını en iyi şekilde bilen, ayağının biri Anadolu’da diğeri Dünyanın her köşesine basan nesiller olarak yetiştirmek de bizim en önemli görevimiz. Gençlere güvenimiz tamdır. Gençlerimiz ülkemizi geleceğe taşıyacaklardır. Hem Dünyanın hem ülkemizin zor günlerden geçtiği bu dönemde Cumhuriyetin 97. Kuruluş yıldönümüne ulaşmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bütün hemşerilerimizin Cumhuriyet Bayramını tekrar kutluyorum. Sabır, metanet ve azimle güzel ve sağlıklı günlere el birliğiyle ulaşacağımızı, bize emanet edilen bu vatanı layıkıyla temsil edip gelecek nesillere en iyi şekilde teslim edeceğimizi, bu amaç için elimizden gelen tüm gayreti görev süremiz içerisinde göstereceğimizi ifade ediyorum. Tüm halkımıza sevgi, saygı ve muhabbetlerimi iletiyorum.”
Vali Abdullah Ayaz’ın konuşmasının ardından ilimiz merkezindeki bütün mahallelerimizi gezecek olan araç kortejinin geçişi izlendi. Kortej geçişinden sonra tören sona erdi. Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları çerçevesinde bu akşam saat 18.30’da Fener Alayı gerçekleştirilecek.
reklam

YORUM YAP