Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN GENÇLERE TELEFON, BİLGİSAYAR VE MÜLAKAT MÜJDESİ

AK Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için startını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, 15 Mayıs’ta başlayacak olan yeni dönemde Cumhur İttifakı’nın gençler için yapmayı planladığı vaatleri anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlere, 24 ay geri ödemesiz 48 ay vadeli evlilik kredisi, çocuğu olan kadınlara erken emeklilik, […]
Genel - 11 Nisan 2023 21:54 A A

AK Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için startını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, 15 Mayıs’ta başlayacak olan yeni dönemde Cumhur İttifakı’nın gençler için yapmayı planladığı vaatleri anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlere, 24 ay geri ödemesiz 48 ay vadeli evlilik kredisi, çocuğu olan kadınlara erken emeklilik, yurt dışından getirilen otomobillere yönelik sınırlamaların büyük oranda düşürülmesi gibi bir çok müjde verdi. Erdoğan, Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar edinmede vergi muafiyeti sağlanacağını ve üniversite öğrencileri için de aylık 10 GB ücretsiz internet verileceğini söyledi.

Erdoğan ayrıca, “Sosyal yardımlarımızı, yoksul insanlarımıza destek vermenin ötesinde, insanlarımızın yoksulluk seviyesine düşmesini önleyecek bir yaklaşımla yeniden yapılandıracağız. Sahip olduğumuz kültür-sanat değerlerimizin, her alanda işlenmesini sağlayacak mekanizmalar kurarak, ülkemizin potansiyelini en üst düzeyde harekete geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“5 yılda 6 milyon yeni istihdam oluşturarak, işsizlik oranımızı yüzde 7 seviyesine gerileteceğiz. Kamuda işe alımlarda mülakatı kaldıracağız. Kamuda işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak, gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız

Yeni dönemde ülkemizin ilaç ve tıbbi sektörlerindeki geliştirme ve üretim kapasitesini artırıp savunma sanayindekine benzer bir atılımı hayata geçireceğiz. Dünyanın ve bölgemizin yaşadığı sınamaların ağırlaştığı bir dönemde Türkiye’nin huzur ve güven adası olarak istikrarla yoluna devam etmesini sağlayacağız. Türkiye Yüzyılı’nın anahtarı olarak gördüğümüz yeni sivil anayasa sözümüzü tutmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da toplumumuzun hiçbir kesimine hayat biçimi ve kimlik dayatılmasına izin vermeyeceğiz.

Kürt kardeşlerimizi ne CHP faşizmi ne HDP sapkınlığı ne PKK zulmü ne de geçmişte acı örnekleri yaşanan baskı düzeninin karanlığına asla teslim etmeyeceğiz. Hayata geçireceğimiz ‘gelir tamamlayıcı aile destek sistemi’ ile hiçbir hanenin gelirinin belirli bir seviyenin altına düşmemesini temin edeceğiz.

Aile Koruma Kalkanı Programı’yla ev hanımlarının emekliliğine destek vermekten her ailede en az bir çalışan olmasına kadar pek çok uygulamayı başlatacağız. Kaynağı ülkemizin kendi ürettiği doğal gaz ve petrol gelirlerinden sağlanacak bir Aile ve Gençlik Bankası kuracağız. Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek ülkemizi bu sorundan mutlaka kurtaracağız.

Memurundan emeklisine ve işçisine kadar çalışanlarımızın ücretlerini daima enflasyonun üzerinde artırarak refah düzeylerini yükselteceğiz. Turizmde 90 milyon turist ve 100 milyar dolar turizm geliri hedefiyle yatırımı ve tanıtımı hızlandıracağız. Ülkemizi 1 trilyon dolar dış ticaret hacmine ulaştırmaya yönelik hedefimize ulaşana kadar yatırıma, üretime, ihracata yükleneceğiz.

Genel - 21:54 A A
BENZER HABERLER