reklam
reklam
DOLAR32,2341% 0.13
EURO34,8630% -0.01
STERLIN41,0660% 0.26
FRANG35,2671% 0.18
ALTIN2.416,72% 0,28
BITCOIN67.663,99-2.338
reklam

CUMHUR İTTİFAKI VEKİLLERİNDEN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi : Google News
CUMHUR İTTİFAKI VEKİLLERİNDEN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
reklam

Çankırı ‘da Cumhur İttifakı vekilleri olan AK Parti Grup Başkanvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık, birlikte bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında birliktelik vurgusu yapıldı, Cumhur İttifakı ortak adayı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek mesajları verildi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu açıklamasında, “14 Mayıs’ta Çankırımızda ve Türkiyemizde yoğun bir katılımda bir demokrasi şölenini gerçekleştirdik. Çankırımız 2-0’lık netice ile cumhur ittifakını yanında iradesini beyan etti. Ve Türkiye genelinde de 323 milletvekili ile bu konuda bütün milletimiz net duruşunu sergiledi, Cumhur ittifakının yanında yer aldı. Yasama organı bu şekilde teşekkül etti ve ilk turda da cumhur ittifakının adayı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı 1. Olarak, 1. Turu bitirdiğine şahit olduk. Açık ara bir şekilde 2.5 milyon oy farkından fazla bir oyla sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında iradesini gösteren ve demokratik hakkını kullanan ve sandıklara yönelen yüzde 90’a yakın bir katılım göstererek hem Çankırılı aziz hemşehrilerime hem de aziz milletimin bütün fertlerine buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

İnşallah beraberce cumhur ittifakı olarak ilk 5’e giren Çankırımızı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a daha yüksek oy oranı ile ilk 3’te yer alacak şekilde bir neticenin yer alması hususunda irademizi ortaya koyduk. Sahalardayız hem Çankırımızda hem Türkiyemizde başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere bütün Cumhur ittifakı bileşenleri olan partilerimizin genel başkanlarını bu konuda teşkilatlarla beraber milletimizle bir arada bulunuyorlar. Bu manada yoğun bir çalışma içerisindeyiz. İnşallah pazar günü hep beraber sandık başlarına gideceğiz. Demokratik irademizi göstereceğiz. Sandıklara hep beraber sahip çıkacağız. İnanıyorum ki hem Çankırımızda hem de tüm Türkiyemizde yüzde 55lerin üzerinde oy oranı ile sayın Cumhurbaşkanımızın önde tamamlayacağı ve böyle bir zafere hep birlikte imza atacağız ki hiçbir ferdin kaybetmedi bir zaferi yaşayacağız. Bu manada hem ak parti hem MHP olarak beraber bu irademizi tekraren bütün il başkanlarımızın yapmış olduğu basın toplantısına ilave olarak Çankırımızın iki vekili ve MYK üyeleri olarak hem Belediye Başkanlarımız hem de İl Başkanlarımızla beraber tekrar ifade ediyoruz. Pazar günü yapılacak olan seçimde hem Çankırımıza hem 81 ilimize hem 85 milyon vatandaşımıza nice güzellikler esenlikler getirmesini cenabı Haktan niyaz ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık ise, “Biliyorsunuz önümüzde Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri var. 28 Mayıs’ta memleketimiz sandıklara gidecek. Dolayısıyla bizde Çankırı’dan net mesajlarımızı iletmek üzere bir araya geldik. Kendi memleketimden ve ülkemizden sayın cumhurbaşkanımıza 2. Tur seçimlerinde destek istiyoruz. Kendisine özellikle memleketimiz özelinde Çankırımız ilk 5’e girdi. Daha üstlere taşımak istiyoruz. Hem hemşehrilerimizden bu konuda destek ve hassasiyet rica ediyorum. Hem de Türkiye cumhuriyetini 2. Yüzyılına taşıyacak vizyon için Türkiye Cumhuriyetinin geleceği için ülkemizin birliği ve dünyayı Türkçe okumak için Türkiye Cumhuriyetinin başarısını tüm dünya önünde tekrar kanıtlamak için tüm dünya önünde vatandaşlarımızdan hem sandıklarına giderek demokratik hakları olan oy kullanma işlemlerini gerçekleştirmelerini hemde cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerini rica ediyoruz. Bizler bugün Çankırı’da cumhur ittifakı olarak basın mensuplarımız karşısında bu irademizi açıklama gereği duyduk. Ve sizlerle bu mesajı paylaşmak istedik. Tüm vatandaşlarımızdan da bu hassasiyeti göstermeleri istiyoruz.” dedi.

reklam

YORUM YAP