13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇOK TARTIŞILAN BİR KONU: BEKÇİLERİN YETKİLERİ

TBMM’de çarşı ve mahalle bekçilerine yönelik düzenlemeler sürerken, İçişleri Bakanlığı bekçilerle polislerin yetkileri arasındaki farkı gösteren bir tablo paylaştı. “Polis-Bekçi Yetki Karşılaştırması” başlığıyla yayımlanan tabloda, polislerin ve bekçilerin yetkileri grafiklerle anlatıldı. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, TBMM Genel Kurulu’na gelen ve “bekçilere fazla yetki verildiği” iddiasıyla eleştirilere konu olan Kanun’a ilişkin soru üzerine, düzenlemelerin amacının, […]
Genel - 7 Haziran 2020 18:03 A A

TBMM’de çarşı ve mahalle bekçilerine yönelik düzenlemeler sürerken, İçişleri Bakanlığı bekçilerle polislerin yetkileri arasındaki farkı gösteren bir tablo paylaştı. “Polis-Bekçi Yetki Karşılaştırması” başlığıyla yayımlanan tabloda, polislerin ve bekçilerin yetkileri grafiklerle anlatıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, TBMM Genel Kurulu’na gelen ve “bekçilere fazla yetki verildiği” iddiasıyla eleştirilere konu olan Kanun’a ilişkin soru üzerine, düzenlemelerin amacının, bekçilerin, halkın istirahatini, sağlık ve selametini sağlamaya yönelik adli, önleyici, koruyucu gibi yetkilerini günün şartlarına uygun hale getirmek olduğunu belirtti.

Genel - 18:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.