-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇOCUK AKADEMİSİNDEN GÜNEŞ TUTULMASINA ÖZEL ETKİNLİK

Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi, gözlenebilen parçalı güneş tutulması için özel etkinlik düzenledi. Akademi bahçesinde bir araya gelen öğrenciler, yılın son güneş tutulmasını kendi tasarladıkları iğne deliği projektör yöntemi ile Çankırı’dan izledi. Uygulamalı bilim atölyesinde Güneş tutulması hakkında bilgilendirilen çocuklar, tutulmayı atık malzemeleri kullanarak tasarladıkları iğne deliği projektörü ile gözlemledi. Önemli bir doğa […]
Çankırı - 26 Ekim 2022 20:10 A A

Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi, gözlenebilen parçalı güneş tutulması için özel etkinlik düzenledi. Akademi bahçesinde bir araya gelen öğrenciler, yılın son güneş tutulmasını kendi tasarladıkları iğne deliği projektör yöntemi ile Çankırı’dan izledi.

Uygulamalı bilim atölyesinde Güneş tutulması hakkında bilgilendirilen çocuklar, tutulmayı atık malzemeleri kullanarak tasarladıkları iğne deliği projektörü ile gözlemledi. Önemli bir doğa olayını gözlük ile gözlemleyen öğrenciler, aynı zamanda atölye çalışmalarında hazırladıkları iğne deliği projektörünü de kullandı. Akademi bahçesinde toplanan öğrenciler, kâğıt, folyo ve iğne deliği yardımı ile karşıdan gelen ışığı alarak Güneş tutulmasını yaratıcı bir yöntem ile izledi. 2 saat 28 dakika süren tutulma, çocuklarda büyük heyecan yarattı.

Çankırı - 20:10 A A
BENZER HABERLER