Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇİVİTCİOĞLU ÇANKIRI’DA AK PARTİ’NİN 27. DÖNEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, partisinin 27. döneminde Çankırı’ya kazandırılan hizmetleri hakkında bir basın toplantısı düzenledi. Ak Parti Çankırı İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya Çankırı İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Kadın Kolları Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Melike Çilhan ile Gençlik Kolları Başkanı […]
Genel - 8 Nisan 2023 13:51 A A

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, partisinin 27. döneminde Çankırı’ya kazandırılan hizmetleri hakkında bir basın toplantısı düzenledi. Ak Parti Çankırı İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya Çankırı İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Kadın Kolları Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Melike Çilhan ile Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi katıldılar.

Çivitcioğlu, toplantıda yaptığı konuşmada Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevi, Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya (Kızlaryolu) Barajı, Korgun-Kurşunlu Yolu, Çankırı Çevreyolu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Çankırı 400 Yataklı Devlet Hastanesi gibi konularda bilgi verdi.  Çivitcioğlu, cezaevindeki mahkûmların Gerede ve çevre illerdeki cezaevlerine taşındığını, halen cezaevinde görev yapan İnfaz Koruma memurlarının bitmek üzere olan Orta Yarıaçık Cezaevi’nde istihdam edileceğini, şu anda yer arayışında oldukları Çankırı Cezaevinin yapımından sonra da tekrar eski görev yerlerine döneceklerini söyledi. Tamamlandığında 160 bin dekar alanı sulaması hedeflenen Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya Barajı’ndaki çalışmaların hızla ilerlediğini belirten Çivitcioğlu, Korgun-Kurşunlu yolunun da son 7 km.sinin asfaltlanmasının ardından hizmete gireceğini de sözlerine ekledi.

Çankırı Çevreyolu’nda da çalışmaların sürdüğünü söyleyen Çivitcioğlu, yapımı yılan hikayesine dönen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun da yeniden düzenlenecek ihale ile bitirilip önümüzdeki sezona hazır hale getirileceğinin de müjdesini verdi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun neden toplantılara katılmadığının sorulması üzerine Çivitcioğlu, “Sayın Grup Başkanvekilimiz konumu itibari ile ilimizle ilgili konuların yanısıra ülke gündemi ile ilgili konularda da çalışmalarını sürdürüyor. Çankırı ile ilgili konularda Ankara’da herdaim biraraya geliyoruz. Ben yakinen biliyorum kendisi Çankırı ilgili çalışmaları bire bir takip ediyor. Yapılması ve görüşülmesi gereken yetkililerle görüşerek ilimize büyük katkılar sağlıyor.” şeklinde cevap verdi.

400 Yataklı Devlet Hastanesi’nde ihale sürecinin başladığını belirten Çivitcioğlu, şu konulara değindi:

–  Sağlık Bakanlığı yatırım programında yer alan Çankırı 400 Yataklı Devlet Hastanesi yatırımın Merkez Karataş mahallesinde bulunan, 254 ada, 14 parselde kayıtlı 92.157 m² yüzölçümlü arazi üzerine yapılacaktır.

–  Söz konusu yatırıma ait projeler tamamlanmış olup toplamda 84.057,35 m2 kapalı alana haizdir. Yatırım tamamlandığında 100 adet poliklinik, 30 adet diyaliz yatağı, 45 adet müşahede yatağı, 5 adet Travay-Doğum- Lohusa (TDL) yatağı, 12 adet ameliyathane, 12 adet yenidoğan yoğun bakım yatağı, 40 adet erişkin yoğun bakım yatağı ile toplamda 400 adet hasta yatağı ile hizmet verecektir.

–  Çankırı 400 Yataklı Devlet Hastanesi yapım ihalesi 27.03.2023 tarihinde gerçekleştirilmiş olup karar aşamasındadır.

Genel - 13:51 A A
BENZER HABERLER