20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇİVİTCİOĞLU BOMBAYI PATLATTI. 712 KONUTLUK TOKİ İHALESİ 22 EKİM’DE…

AK Parti Milletvekili Salim Çivitcioğlu, bugün düzenlenen basın toplantısında son 1 yılda Çankırı il ve ilçelerinde yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Toplantıda AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, İl Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, AK Partili İlçe Belediye […]
Genel - 31 Ağustos 2022 23:36 A A

AK Parti Milletvekili Salim Çivitcioğlu, bugün düzenlenen basın toplantısında son 1 yılda Çankırı il ve ilçelerinde yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Toplantıda AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, İl Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, AK Partili İlçe Belediye Başkanları ve AK Parti İlçe Başkanları da hazır bulundular.

Çivitcioğlu, son 14 ay içinde Çankırı’da yapılan yatırımların toplamda 2 milyar 062 milyon 936 bin 016 Lira olduğunu da özellikle belirtti. Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne yapılan yatırımlarla Çankırı ili, ilçeleri ve beldelerine yapılan yatırımları en ince detaylarına kadar ayrı ayrı anlattı.

Çankırı il ve ilçelerindeki sanayi, OSB’ler ve istihdam hakkında da bilgiler veren Çivitcioğlu, buralarda yaklaşık 9 bin 500 kişini istihdam edildiğini ve genişleme süreci devam eden OSB’lerle birlikte bu sayının ilk etapta 13 bin kişiye ulaşacağı müjdesini de verdi.

Salim Çivitcioğlu’nun Çankırı halkına en büyük müjdesi ise TOKİ’nin Çankırı’da yapacağı 712 konut yapım ihalesinin 21 Ekim 2022 günü yapılacağı oldu. Çivitcioğlu’nun açıklamasına göre Merkez Tuzlu mahallesine yapılacak olan 419 konut ile Merkez Karatekin mahallesine yapılacak olan 293 konutun yapım ihalesi 21 Ekim 2022 günü yapılacak ve konutların yapımına en kısa zamanda başlanacak.

Genel - 23:36 A A
BENZER HABERLER