Açık
  • EURO
  • DOLAR

CİHAT YAYCI’DAN ŞOK AÇIKLAMA: “BLINKEN TÜRKİYE’YE FİLİSTİNLİLERİ ALIN DEMEYE GELİYOR”

ABD Dışişleri Bakanı Blinken’ın Türkiye ziyaretinin perde arkasını Emekli Tümamiral Cihat Yaycı açıkladı. Yaycı, “Blinken Türkiye’ye Filistinlileri alın demek için geliyor” dedi. haymanagazetesi.org ‘un haberine göre İsrail’in Filistinlilere saldırıları devam ederken Türkiye kritik bir ismi ağırlayacak. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Türkiye’ye geleceği konuşulurken ziyaret sebebi de tartışılmaya başlandı. Konuyla ilgili bir yorum da Emekli […]
Genel - 3 Kasım 2023 16:20 A A

ABD Dışişleri Bakanı Blinken’ın Türkiye ziyaretinin perde arkasını Emekli Tümamiral Cihat Yaycı açıkladı. Yaycı, “Blinken Türkiye’ye Filistinlileri alın demek için geliyor” dedi.

haymanagazetesi.org ‘un haberine göre İsrail’in Filistinlilere saldırıları devam ederken Türkiye kritik bir ismi ağırlayacak. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Türkiye’ye geleceği konuşulurken ziyaret sebebi de tartışılmaya başlandı. Konuyla ilgili bir yorum da Emekli Tümamiral Cihat Yaycı’dan geldi. Yaycı, Blinken’in Türkiye’ye Filistinlileri alın demek için geldiğini belirtti.

Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye ziyaret gerçekleştirek olan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Türkiye’ye neden geleceği ile ilgili soruları tartışılmaya başlandı. Ulusal Kanal canlı yayınına konuk olan Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, ‘Bu ziyaretin altından Filistinlilerin bir kısmını Türkiye alsın talebi çıkabilir’ diyerek kritik açıklamalarda bulundu.
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın, Amerikalı mevkidaşı ile yapacağı görüşmede İsrail’in Filistin’deki katliamlarının ele alınması bekleniyor. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın Türkiye’ye geleceğinin duyurulmasının ardından ziyaretin içeriği kamuoyunda tartışma konusu oldu.

Filistinlileri siz alın demek için geliyor

Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın, Türkiye ziyaretine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.  Yaycı, ‘Bu gecikmiş ziyaretin altında “Gazze’nin boşaltılmasına Türkiye de tıpkı Suudi Arabistan ve Mısır gibi yardımcı olsun yani Filistinlilerin bir kısmını da siz alın” talebi çıkabilir.’ dedi.

Cihat Yaycı’nın, Blinken’ın Türkiye ziyareti hakkındaki açıklamaları şöyle:

ABD Dışişleri Bakanı Blinken’ın Türkiye’ye gelmesi hayra alamet değildir. Bu gecikmiş ziyaretin altında “Gazze’nin boşaltılmasına Türkiye de tıpkı Suudi Arabistan ve Mısır gibi yardımcı olsun yani Filistinlilerin bir kısmını da siz alın” talebi çıkabilir. Zaten 8-10 milyon sığınmacı var 500 bin de öyle gelsin diyen olursa bilin ki o ABD ve İsrail’in hizmetkarı kripto siyonisttir, kripto FETÖCÜ’dür. Filistinliler de Türk Milleti’ni örnek alsın. Çanakkale Savaşı’nda , İstiklal Harbinde, 12-13 yaşında çocuklar dahi cephelere gidip şehit olmuştur. Ya ölürsün ama vatan toprağını düşmana terk etmezsin İnsan 3 şey için tereddütsüz olarak ölür; Vatanı için, namusu için ve şerefi için! Biz Türk Milleti olarak atalarımızdan böyle öğrendik. Filistinliler de vatanlarını terk ettikleri an vatanlarını düşmana teslim ettikleri andır.”

Genel - 16:20 A A
BENZER HABERLER