-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇİFTÇİLERİMİZE HİBE TOHUM DESTEĞİ GELİYOR

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” kapsamında çiftçilerimize hibe tohum, fide, fidan desteği sağlanacak. Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yürütülen “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” hakkındaki  Cumhurbaşkanlığı  Kararı 8 Mart 2022 tarih ve 31772 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu kapsamda; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce önceden […]
Genel - 17 Mart 2022 09:50 A A

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” kapsamında çiftçilerimize hibe tohum, fide, fidan desteği sağlanacak. Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yürütülen “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” hakkındaki  Cumhurbaşkanlığı  Kararı 8 Mart 2022 tarih ve 31772 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kapsamda; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce önceden hazırlanan aşağıdaki projeler Bakanlıkca onaylanmış olup İl Müdürlüğü tarafından uygulanmaya başlanmıştır.

-Sertifikalı Tohumluk Kullanımı Projesi

-Çankırı Kuru Fasulye Üretimi Projesi

-Atıl ve Kıraç Arazilerde Toprak İyileştirmeli Tritikale Yetiştiriciliği Projesi

-Çankırı’da Yağlık Ayçiçeği Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi

-Kuşburnu Yetiştiriciliği Projesi

-Çankırı Çiftçisi İMİ Çeltik Ekecek Yabancı Ot Sorunu 2022’de Bitecek Projesi

-Çankırı Mercimek Yetiştiriciliği Projesi

-Çankırı Soya Üretimi Projesi

-Kekik Yetiştiriciliği Projesi.

Yukarıdaki projeler kapsamında İlimizde çiftçilik yapan kişilere %50 ile %75 arasında değişen oranlarda hibe destekli tohum/fide/fidan temini yapılacaktır. Projelerle ilgili müracaat tarihleri ve başvuru şartları ekim zamanı ile uyumlu olacak şekilde, yıl içerisinde Çankırı Tarım İl Müdürlüğü internet sitesi ve Muhtarlar aracılığıyla üreticilerimize duyurulacaktır.

Genel - 09:50 A A
BENZER HABERLER