13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇİFTÇİLERİMİZ TARIM SİGORTALARI VE KURAKLIK KONULARINDA EĞİTİLİYOR

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile TARSİM Ankara Bölge Müdürlüğü tarafından 03 Mart 2020 tarihinde Çankırı Merkez İlçeye bağlı Germece ve Karaşeyh köylerinde çiftçilerimize yönelik Kuraklık ve Tarım Sigortaları konularında Çiftçi toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantılara; İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Nuri Ustaoğlu, TARSİM Ankara Bölge Müdürü Hanifi Can, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube […]
Çankırı - 3 Mart 2020 22:52 A A

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile TARSİM Ankara Bölge Müdürlüğü tarafından 03 Mart 2020 tarihinde Çankırı Merkez İlçeye bağlı Germece ve Karaşeyh köylerinde çiftçilerimize yönelik Kuraklık ve Tarım Sigortaları konularında Çiftçi toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen toplantılara; İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Nuri Ustaoğlu, TARSİM Ankara Bölge Müdürü Hanifi Can, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü, İl Müdürlüğümüz Teknik Personeli, TARSİM Uzmanı Osman TAN,  ve Germece köyündeki ve Karaşeyh köyündeki çiftçilerimiz katıldılar.

Toplantıların açılış konuşmasını yapan İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Nuri Ustaoğlu; “Tarım sigortalarında asıl amaç; doğal afet ve hastalıkların, tarım ve hayvancılıkta neden olduğu zararları kısmen de olsa karşılayıp üreticileri gelir istikrarına kavuşturarak üretimin devamlılığını sağlamaktır. “dedi.

Daha sonra TARSİM Ankara Bölge Müdürü Hanifi Can, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sisteminin işleyişi, branşlar ve teminatlar hakkında sunum yaparak, bilgi verdi. Üreticilerimizin olası bir tabii afetten etkilenmeleri durumunda mutlaka tarım sigortası yasasından yararlanarak zararlarını en aza indirmeleri için % 50’si Devlet tarafından karşılanan Tarım Sigortasını yaptırmalarını önerdi.

Üreticilerimizin sorularının cevaplandırılması ve TARSİM ile ilgili broşür ve kitapçıklar dağıtımıyla Germece ve Karaşeyh köylerindeki toplantılar sona erdi.

Çankırı - 22:52 A A
BENZER HABERLER