reklam
reklam
DOLAR 31,0079 % 0.31
EURO 33,5437 % 0.26
STERLIN 39,1889 % 0.35
FRANG 35,2343 % 0.43
ALTIN 2.016,43 % 0,22
BITCOIN 1.598.400 -0.612
reklam

CİBUTİ YÜKSEKÖĞRETİM VE ARAŞTIRMA BAKANLIĞI HEYETİ REKTÖR ÇİFTÇİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
CİBUTİ YÜKSEKÖĞRETİM VE ARAŞTIRMA BAKANLIĞI HEYETİ REKTÖR ÇİFTÇİ’Yİ ZİYARET ETTİ
reklam

Cibuti Cumhuriyeti ve Ülkemiz arasında ilerleyen yakın işbirliği çalışmaları yükseköğretim alanında da aynı ivmeyle devam ediyor. Bu işbirliği kapsamında, Cibuti Cumhuriyeti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı’ndan, Bakan Danışmanı Dr. Fahmi Ahmed Mohamed, Bakanlık Burs Yetkilisi Mohamed Ibrahim Cheik ve Finans Yetkilisi Sayın Houmado Moussa Houmado’dan oluşan heyet,  Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret etti.

Cibuti Cumhuriyeti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı Nabil Ahmet Mohamed’in hayırlı olsun ve başarı dileklerini ileten heyet, ayrıca Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin Cibutili öğrencilere gösterdiği hassasiyet, verdiği önem ve öğrencilere sunulan kaliteli eğitimden ötürü Rektör Çiftçi’ye teşekkür etti. Görüşmede,  bu yıl ÇAKÜ’de öğrenim görecek öğrencilere ilişkin konular ile Cibuti ve ÇAKÜ arasında gerçekleştirilecek ortak projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Rektör Çiftçi, Cibuti ile süregelen işbirliğinden ve burs almaya hak kazan  öğrencileri Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne kabul etmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Ayrıca mevcut işbirliğinin, hem Çankırı hem de Cibuti için önem arz eden tuz kaynağı ile geliştirilmesi potansiyeli olduğunu ve buna yönelik ortak çalışmaların da gerçekleştirilebileceğini dile getirdi.

Ziyaret, karşılıklı iyi niyet temennileri ve hediye takdimleri ile sona erdi.

reklam

YORUM YAP