20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL HÜKÜMETE ELDİVAN’DAN SESLENDİ: “ERKEN DEĞİL DERHAL SEÇİM”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 1 Temmuz Cuma günü (dün) geldiği Eldivan’da önemli açıklamalarda bulundu. Geçimini büyükbaş hayvancılıktan sağlayanların geçen sene yemin kilosunu 100 Liraya, bu sene ise 295-300 Liraya alabildiğini, küçükbaş hayvan yeminin ise en ucuzunu 350-360 Liraya alabildiğini söyleyen Özel, mevcut hükümetin uyguladığı yanlış politikalar sonucu besiciliği bitirdiğini ifade etti. Geçen sene Litresi […]
Genel - 2 Temmuz 2022 10:17 A A

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 1 Temmuz Cuma günü (dün) geldiği Eldivan’da önemli açıklamalarda bulundu. Geçimini büyükbaş hayvancılıktan sağlayanların geçen sene yemin kilosunu 100 Liraya, bu sene ise 295-300 Liraya alabildiğini, küçükbaş hayvan yeminin ise en ucuzunu 350-360 Liraya alabildiğini söyleyen Özel, mevcut hükümetin uyguladığı yanlış politikalar sonucu besiciliği bitirdiğini ifade etti.

Geçen sene Litresi 7 Lira olan mazotun bu sene 30 Lira olmasıyla çiftçinin de tarlasını ekip ekmemekte tereddüte düştüğünü, ancak sırf yapacak başka işi olmadığı için mecburen tarlasını ektiğini, böylelikle tarımın da bitirildiğini belirten Özel, bu yüzden de Cumhur İttifakı’nın Türkiye’de en hızlı kan kaybettiği illerin başında Çankırı’nın, ilçelerin başında ise Eldivan’ın geldiğini sözlerine ekledi. Özgür Özel, hükümete yaptığı seçim çağrısını yineleyerek “Erken değil, derhal seçim.” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, konuşmasına şöyle devam etti:

“Eldivan Kiraz Festivali’nin açılışında arkadaşlarımızla birlikte esnafımızı gezip Eldivan’lılarla sohbet etmek ve buradaki sorunları sıkıntıları dile getirmek üzere Eldivan’dayız. Hem Eldivan’da hem Çankırı’da Cumhuriyet Halk Partisi açısından çok olumlu gelişmeler oluyor. Açık söylemek gerekirse Cumhur İttifakı’nın Türkiye’de en hızlı kan kaybettiği illerin başında Çankırı, ilçelerin başında ise Eldivan geliyor. Eldivan’da Cumhur İttifakı’nın bileşenlerinden Millet İttifakı’nın partilerine doğru ciddi bir akım var. Burada gördüğümüz konuştuğumuz vatandaşların hepsi de başta hayat pahalılığı olmak üzere Türkiye’de yaşanan bütün sorunları en derinlemesine yaşadıklarını ve hissettiklerini ifade ediyorlar.

O yüzden ilerleyen dönemde bütün mağduriyetleri ortadan kaldıracağımız ve ilk önce ilk 6 ayda toplumun en yoksul kesimlerine, çiftçilerine, emeklilerine, emekçilerine, işsizlerine hızla destek verebileceğimiz bir sürecin yaşanması için iktidarın bir an önce el değiştirmesi gerekiyor. Bugüne kadar yapmış oldukları olumlu hizmetler varsa onlara teşekkür ederiz, ama bıçak kemiktedir, artık alacak nefes dayanacak güç kalmamıştır. Bu sebepten bir kez daha derhal seçim çağrımızı yeniliyoruz. Önümüzdeki dönemde sandık açılıp ta yeni bir iktidar çıktıktan sonra bugün ağlayanların gözyaşları duracak, yüzü asıkların yüzü gülecek, karnı açların karnı doyacak ve gerçekten bu ülkenin yönetimi bundan sonra halktan yana, yoksuldan yana ve sahip çıkması gerekenlere sahip çıkan, sırtını dayaması gerekenlere sırtını dayayan, yüzünü dönmesi gerekenlere de yüzünü dönen bir iktidar olacak.”

Genel - 10:17 A A
BENZER HABERLER