-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

CHP’Lİ KADINLARIN SEÇİM SLOGANI: “KOTALAR BİZE DAR HEDEFİMİZ İKTİDAR”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı, 23-24 Ekim’de Aydın Kuşadası’nda yaptıkları “Kotalar Bize Dar Hedefimiz İktidar” başlıklı toplantıyla seçim startını verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı toplantıda 81 ilin Kadın Kolları Başkanları hazır bulundu. Çankırı İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Aslan’ın da katılarak sunum yaptığı toplantı 2 gün sürdü. Çankırı İl Kadın kolları Başkanı […]
Genel - 27 Ekim 2021 15:16 A A

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı, 23-24 Ekim’de Aydın Kuşadası’nda yaptıkları “Kotalar Bize Dar Hedefimiz İktidar” başlıklı toplantıyla seçim startını verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı toplantıda 81 ilin Kadın Kolları Başkanları hazır bulundu. Çankırı İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Aslan’ın da katılarak sunum yaptığı toplantı 2 gün sürdü.

Çankırı İl Kadın kolları Başkanı Aynur Aslan yaptığı sunumda, Çankırı’nın genel yapısı, ekonomik durumu, kadınların çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi. Aslan; tarım, hayvancılık, ormancılık ve fabrikalar hakkında yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından ilimizin sorunlarını ve taleplerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na iletti.

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka’nın öncülüğünde yapılan toplantıya CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP PM üyeleri, CHP Milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve diğer ilçe Belediye Başkanları da katıldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 81 İl Kadın Kolları Başkanları’nın görev yaptıkları kentlerle ilgili değerlendirmelerini dinleyerek sorularını yanıtladı. Aylin Nazlıaka’nın Kadın Kolları’nın faaliyetleri hakkındaki bilgilendirmesinin ardından, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu bir konuşma yaptı. Konuşmasında “Bütün genç kardeşlerimin unutmamasını isterim, onların hayalleri bizim hedefimiz olacaktır. Biz onların hayallerini gerçekleştirmek için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz, bunu bilmelerini isterim.” sözlerine yer veren Kılıçdaroğlu ayrıca, “Z Kuşağından”  partiye yeni üye olan gençlerin rozetlerini taktı.

Toplantının 2. gününde Selin Sayek Böke, “Ekonomi ve Kadın” konulu bir konuşma yaptı. İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Türk Siyasetinde Örgütün Yeri ve Güvenliği” hakkında bir sunum yaparken Yaşam Hak Koordinatörü Emine Demirel Aksoy, Yaşam Hak Projesi kapsamında yapılan çalışmalara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel de “Bilgi ve İletişim Teknolojileri” konusunda uygulamalı bir eğitim verdi. 2. günün sonunda CHP Kadın Kolları Genel Sekreteri Mehtap Yücel, hazırlanan sonuç bildirgesini açıkladı.

Toplantıda konuşan Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, “Kadınlar olarak en değerli hakkımız olan yaşam hakkımız için mücadele ediyoruz. Bu nedenle erken seçim değil, derhal seçim istiyoruz. Canımıza göz diken bu sistemi bizlerin alaşağı edebileceğini biliyoruz. Biz kadınlar, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde ülkenin kaderini değiştirmeye geliyoruz. Aşındırılmış haklarımızı geri almak için, kadın erkek eşitliğini sağlamak için, kadına yönelik şiddeti bitirmek için, kız çocuklarının okullaşma oranını yükseltmek için, çocuklarımızı tarikatların cemaatlerin yurtlarına mecbur bırakmamak için geliyoruz. Kadınların, hayatın her alanında güçlü olarak var olabilmesi için, eşit işe eşit ücret alması için, iş güvenliğinin ve güvencesinin olması için geliyoruz. Demokratik, laik, eşit, adil, özgür bir Türkiye’yi biz kuracağız.” dedi.

Genel - 15:16 A A
BENZER HABERLER