Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

CHP’Lİ FATMA KÖSE ÇANKIRI’DAN SESLENDİ

Demokrasi, Adalet ve Barış Yolculuğu Projesi kapsamında Çankırı’ya gelerek partisinin Çankırı İl Başkanlığı’nı ziyaret eden CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse “Artarak devam eden kadın cinayetlerine tanıklık ediyoruz. Bunun sebepleri araştırılmalı” dedi. Çankırı’da açıklamalarda bulunan Köse, proje kapsamında Çankırı ile birlikte 43 ili ziyaret ettiğini, 81 ilimizin tamamını ziyaret edeceğini söyledi. Türkiye’nin demokrasiye bağlı […]
Çankırı - 10 Aralık 2019 13:50 A A

Demokrasi, Adalet ve Barış Yolculuğu Projesi kapsamında Çankırı’ya gelerek partisinin Çankırı İl Başkanlığı’nı ziyaret eden CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse “Artarak devam eden kadın cinayetlerine tanıklık ediyoruz. Bunun sebepleri araştırılmalı” dedi.

Çankırı’da açıklamalarda bulunan Köse, proje kapsamında Çankırı ile birlikte 43 ili ziyaret ettiğini, 81 ilimizin tamamını ziyaret edeceğini söyledi. Türkiye’nin demokrasiye bağlı 5 temel sorunu olduğunu belirten Fatma Köse şöyle devam etti:

” Demokrasi sorununa baktığımızda hak, hukuk ve adaletin Türkiye’de ne durumda olduğunu kendi hayatlarımızdan biliyoruz. İkinci büyük sorunumuz, ekonomi. Büyüyen, halkça bölüşen bir Türkiye hayal ettik. Ama bugün baktığımızda üretemeyen Türkiye ile karşı karşıyayız. Ülkemizde rekabetçi yüksek katma değer üreten bir ekonomiye ihtiyacımız var.

Ekonomi politikalarımızın 5 temel amacı var. Katma değeri yüksek mal ve hizmet üretiminde bu ülkenin uzmanlaşması gerekiyor. İş gücünün niteliğini yükseltmek, ücretler genel seviyesini artırmak gerekiyor bu ülkede. Bölgesel eşitsizlikleri gidermek gerekiyor.

Bir diğer sorunumuz; dış politika. Mevcut iktidar ile Türkiye demokrasiden ve uygar dünyadan tamamen uzaklaştı. Liyakat, devlet kurumlarının temel ilkesi olmalı.

Artarak devam eden kadın cinayetlerine tanıklık ediyoruz. Bunun sebepleri araştırılmalı. Bu artışta mevcut yasaların uygulanmadığını görüyoruz. İyi hal indirimlerinin olmadığı bir ülkede yaşamak istiyoruz. “

Çankırı - 13:50 A A
BENZER HABERLER