13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

CHP İL BAŞKANI İLHAN TEKİN: “TERÖRE LANET OLSUN”

PKK terör örgütünün yaklaşık 6 yıl önce esir aldığı asker, polis, sivil 13 vatandaşımızı, 14 Şubat’ta Kuzey Irak’ın Gara bölgesindeki bir mağarada vahşice katletmesinin ardından HDP ile birlikte suçlamaların odağı haline gelen CHP’den de açıklamalar art arda geliyor. Konu hakkında bir açıklama yapan CHP Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin, “Terör terör yine terör, terörün teröristin […]
Çankırı - 17 Şubat 2021 18:57 A A

PKK terör örgütünün yaklaşık 6 yıl önce esir aldığı asker, polis, sivil 13 vatandaşımızı, 14 Şubat’ta Kuzey Irak’ın Gara bölgesindeki bir mağarada vahşice katletmesinin ardından HDP ile birlikte suçlamaların odağı haline gelen CHP’den de açıklamalar art arda geliyor. Konu hakkında bir açıklama yapan CHP Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin, “Terör terör yine terör, terörün teröristin seni beni olmaz.” dedi. Tekin, 6 yıldır terör örgütünün elinde esir tutulan Asker, Polis, sivil 13 vatandaşımızın kurtarılması için hükümetin hiçbir adım atmadığını vurguladığı açıklamasında şunları söyledi:

“Hani derler ya terör düştüğü yeri yakar, hayır kardeşim, terör bütün insanlığı, bütün ülkeyi, bütün aileyi dost düşman herkesi yakar. Hiçbir olumsuzluk, çözümsüzlük terörle halledilmez. İnsanı öldürmek için değil yaşatmak için uğraşılmalıdır, mücadele edilmelidir.

14 Şubat 2021 tarihinde Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde 5,5 – 6 yıl terör örgütünün elinde tutsak olarak tutulan 13 vatandaşımızı iyi bir dış politika izleyerek, İnsan Hakları Dernekleri ve Birleşmiş Milletler’le geçen görüşmeler neticesinde kurtarma yolu seçilebilirdi, neden seçilmedi anlayabilmiş değilim.

Bir ülkenin iç barışı iktidarı, muhalefeti, STK’larıyla TBMM’de tartışılarak, müzakere edilerek sağlanır. Komşularla iyi geçinerek, onların iç işleriyle uğraşmak yerine insan hakları ve ekonomik çıkarlar bir program dahilinde görüşülerek, saygı ve sevgi çerçevesinde sağlanır. Maalesef mevcut iktidarımız bunları yok sayarak “Ben ne dersem doğrudur” düşüncesiyle hareket etmektedir. Bu noktada kendilerine ülkemizin geldiği duruma bakmalarını, düşünmelerini hatırlatırım.

Bununla ilgili olarak Genel Başkanımız sayın Kılıçdaroğlu’nun ilgililere sorduğu 5 soruyu ben de soruyorum.

  1. Vatan evlatlarını kurtarmak için 5,5 – 6 yıl ne yaptınız?
  2. Seçimlerde mektup dilendiğiniz Öcalan’dan neden çağrı yapmasını istemediniz?
  3. Trump ile dostluğunuzu neden kullanmadınız?
  4. İnsan Hakları Dernekleri’ni neden devreye sokmadınız?
  5. Operasyonlardaki başarısızlığı kim üstlenecek?

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Terörün seni beni olmaz, terör nereden gelirse gelsin insanlığın yüz karasıdır.

Kahrolsun; başta eli kanlı PKK terör örgütü ve bütün terör örgütleri…

 

CHP İl Başkanı

İlhan TEKİN

Çankırı - 18:57 A A
BENZER HABERLER