reklam
reklam
DOLAR 31,0079 % 0.31
EURO 33,5437 % 0.26
STERLIN 39,1889 % 0.35
FRANG 35,2343 % 0.43
ALTIN 2.016,43 % 0,22
BITCOIN 1.598.400 -0.612
reklam

CHP İL BAŞKANI İLHAN TEKİN: “SAĞLIKTA ÇAĞ ATLAMIŞIZ !!!”

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP İL BAŞKANI İLHAN TEKİN: “SAĞLIKTA ÇAĞ ATLAMIŞIZ !!!”
reklam

Bu günkü söyleşimizin konuğu CHP Çankırı İl Başkanı Sayın İlhan Tekin. Kendisiyle Çankırı’mızın yıllardır çözülemeyen sorunları hakkında konuştuk. Biz sorduk Sayın Başkanım tüm samimiyetiyle cevap verdi. İşte söyleşimiz:

Olay 18: Sayın Başkanım öncelikle Çankırı’da, mevcut iktidarın 4 yıl önce yapım sözü verdiği ancak bizim henüz yerini bile belirleyemediğimiz, hatta 2 yıl önce Bakanlıkça ödeneğin ayrılıp sırf yer gösterilemediği için geri gittiği söylenen 500 Yataklı Çankırı Devlet Hastanesi’nin durumu ve ilimizin diğer acilen çözüme kavuşturulması gereken öncelikli sorunları hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?

Tekin : Mevcut iktidar sağlıkta çağ atladığımızı söylüyor.  Ancak Çankırı Devlet Hastanesi’ndeki hekim yetersizliği personel azlığının sıkıntısını vatandaş olarak  bizler çekiyoruz. Hele hele Çankırı Devlet Hastanesinde eksik olan;

  1. Hekim yetersizliği
  2. Personel eksikliği had safhada
  3. Anjiyo ünitesinin, Göğüs Cerrahı’nın olmaması, hastaları tedavilerini dışarıda yaptırmak zorunda bırakarak vatandaşta hem maddi hem moral olarak sıkıntı yaratmaktadır.
  4. Pandeminin başladığı Mart ayından bu yana Devlet Hastanemizde doğru dürüst test yapılmadığı, yoğun bakım gerektiren hastaların il dışı bazı hastanelere sevk edildiği, bu durumun hasta vatandaşı rahatsız ettiği vatandaşlar tarafından dile getirilmektedir.
  5. Şehir içi dolmuşların hizmette yetersiz kaldığından vatandaş taksi ile gittiğinde fahiş fiyatlarla karşılaştığı, özel arabası ile gittiğinde ise park sorunu yaşandığı görülmektedir

Çankırı’nın sağlıktaki bu sorununu, hizmet birimlerini Valilik binasında toplayarak vatandaşa hizmeti zorlaştıran siyasilerin ve yerel yönetimin çözmesi gerekmektedir. Yeni hastanenin:

  1. Şehir dışına yapılmamak kaydıyla vatandaşın kolayca gidip gelebileceği bir yerde yapılması,
  2. Siyasiler, yerel ve genel yöneticiler tarafından üç yer belirlenip gerekirse bu üç yerin halk oylaması ile belirlenmesi için referandum yapılması,
  3. Mevcut iktidarın yapım sözü verdiği tam teşekküllü 500 yataklı hastanenin bir an önce yapılıp Çankırı’ya da sağlıkta çağ atlatılmış olması gerekmez mi sayın iktidar sahipleri.

Çevre yolu, Çankırı kapısından Yapraklı yol ayrımına kadar mesafenin dolgu ve menfezle geçilmesi yerine üç dört adet viyadüklü geçit yapılsaydı, hayvan geçişleri ve karşıdan karşıya ulaşım daha kolay olurdu. Ama bunlar hep liyakat sahibi  bir bilen ve uzman  işi maalesef. Bir an önce Yapraklı yolu üst geçidi ile Yapraklı yol ayrımı kampüs arası yolun kış gelmeden bitirilmesi gerekmektedir, aksi halde üniversitemizde yüzyüze eğitim başladığında bu yolun öğrenci ve taşıtlar için çile yolu olacağı şimdiden bellidir.

Yeni yapılması planlanan ve Mart 2020 ayında kuraları çekilen, Mayıs Haziran aylarında yapımına başlanacağı sözü verilen TOKİ konutlarının  durumları vatandaş tarafından merak edilmekte olup bir an önce vatandaş bu konuda bilgilendirilmelidir sayın yetkililer.

Çankırı’mızın çözüme kavuşturulması gereken sorunları elbette bunlardan ibaret değildir. Ancak bizim acilen çözülmesi gerektiğine inandığımız sorunlar şimdilik bunlardır. Umuyoruz ki mevcut Milletvekillerimiz ve yerel yönetimlerimiz bir araya gelerek görüş birliğiyle bu sorunların bir an önce çözümü için çalışırlar ve çözüme ulaşırlar. Ana Muhalefet Partisi İl Yönetimi olarak bu sorunların çözümü konusunda bizler de her an elimizi taşın altına koymaya hazırız, yeter ki Çankırı’mıza bir faydamız dokunsun.

      Olay 18 Haber Sitesi olarak bu samimi açıklamalarından dolayı CHP Çankırı İl Başkanı Sayın İlhan Tekin’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. İlimizdeki tüm siyasilerimizle söyleşilerimiz tarafsızca devam edecektir. Takipte kalın…

reklam

YORUM YAP