Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

CHP İL BAŞKANI İLHAN TEKİN: “ORDUMUZ PEYGAMBER OCAĞIMIZDIR”

CHP İl Başkanı İlhan Tekin, partisini ve CHP’li bir milletvekilini ağır bir dille eleştiren Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik’e düzenlediği basın açıklamasıyla cevap verdi. Açıklamasında Abdulkadir Çelik’e yüklenen İlhan Tekin şunları söyledi: “Ak Parti İl Başkanı sayın Abdulkadir Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili sayın Başarır’ın bir TV konuşmasının bir bölümü üzerinden ordumuza zehir zemberek […]
Çankırı - 2 Aralık 2020 20:27 A A

CHP İl Başkanı İlhan Tekin, partisini ve CHP’li bir milletvekilini ağır bir dille eleştiren Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik’e düzenlediği basın açıklamasıyla cevap verdi. Açıklamasında Abdulkadir Çelik’e yüklenen İlhan Tekin şunları söyledi:

“Ak Parti İl Başkanı sayın Abdulkadir Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili sayın Başarır’ın bir TV konuşmasının bir bölümü üzerinden ordumuza zehir zemberek bir dil kullandığından dolayı şiddetle kınadığından bahsetmiş. Aynen katılıyorum ama konuşmayı yarım dinlemiş.

Peygamber Ocağı kabul ettiğimiz ordumuza kim dil uzatırsa, kim el uzatırsa misliyle karşılık bulacağından herkes emin olsun. Çünkü bu devleti kuran Ordumuzdur ve Ordumuzun Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Sayın Başkan, bu duyarlılığı keşke Kuzey Irak’ta askerimizin başına çuval geçirildiğinde yapsaydın. Zamanın Başbakanının şehit askerlerimize “kelle”, çocuk katili Öcalan’a “sayın” dediğinde yapsaydın. Ordumuzun en mahrem ve en gizli tutulması gereken, seferberlik halinde kimin ne yapması gerektiği, planı proğramı yazılı “Kozmik Odası’nın FETÖ terör örgütüne teslim edildiğinde” yapsaydın.

Zamanın Genel Kurmay Başkanı’nın sahte ve yalan tanıklarla hapse atıldığında yapsaydın. Konuşmaya konu olan Tank Palet Fabrikası’nın ihtiyacı olan 50.000 doları Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nın “Fabrikayı Katar’a satmayın, ihtiyaç olan 50.000 doları 1 hafta içinde bulup size teslim edeceğim” dediğinde yapsaydın.

Sayın Başkan senin bu yaptığın , kendi gözündeki merteği görmeyip elin gözündeki saman çöpünü görmeye benziyor.”

Çankırı - 20:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.