Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞ’TE YAĞMUR DUASI EDİLDİ KURBAN KESİLDİ

Hızla değişen mevsimlerle birlikte yağışlar azalıyor, kuraklık hem ülkemizi hem tüm dünyayı tehdit ediyor. Yağmur alamayan toprak bereketini yitirirken, yaşanılan kuraklık sonunda tarımsal ürünlerin üretimi azalıyor. Bu da hem çiftçimizi ve köylümüzü, hem de ürün fiyatlarının artmasıyla tüm halkımızı zora sokuyor. Bölgede hayvancılığın merkezi konumundaki Çerkeş’te de gittikçe artan kuraklık tehlikesi, endişeye yol açtı. Çerkeş […]
Çankırı - 26 Mayıs 2021 20:22 A A

Hızla değişen mevsimlerle birlikte yağışlar azalıyor, kuraklık hem ülkemizi hem tüm dünyayı tehdit ediyor. Yağmur alamayan toprak bereketini yitirirken, yaşanılan kuraklık sonunda tarımsal ürünlerin üretimi azalıyor. Bu da hem çiftçimizi ve köylümüzü, hem de ürün fiyatlarının artmasıyla tüm halkımızı zora sokuyor.

Bölgede hayvancılığın merkezi konumundaki Çerkeş’te de gittikçe artan kuraklık tehlikesi, endişeye yol açtı. Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın öncülüğünde, havaların sıcak ve kurak gitmesi nedeniyle bugün yağmur duası edildi ve Belediye adına kurban kesildi. Çerkeş Sultan Murat Camii İmam Hatibi Ali Rıza Turhan hocanın duası eşliğinde Çerkeş Et Kombinası’nda kesilen kurban Çerkeş esnafına ve vatandaşlara ikram edildi.

Yağmur duası ve kurban kesiminin ardından bir konuşma yapan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, “Kurbanımızı keserek yağmur duamızı ettik. Rabbim kabul etsin inşallah. Rabbim sadece bu toprakları değil, ülkemizin dört bir yanında, dünyada ne kadar su bekleyen, yağmur bekleyen insan, hayvan, bitki varsa hepsine bol bol rahmetini esirgemesin.” dedi.

Çankırı - 20:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.