24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞLİ LİSELİLER BAŞKANLARIYLA BİRLİKTE ÇANAKKALE’Yİ GEZDİ

Çerkeş’te eğitim gören 250 lise öğrencisi Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın desteği ile Çanakkale Zaferinin 108 Yılında tarihi günde ve tarihi mekanda Çanakkale’de Gelibolu Yarımadası’nda bulundular. Çerkeş Anadolu Lisesi ve Çerkeş 19 Mayıs Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” nedeniyle tarihimizin en önemli süreçlerinin yaşandığı Çanakkale’yi ziyaret etti. […]
Eğitim - 24 Mart 2023 16:46 A A

Çerkeş’te eğitim gören 250 lise öğrencisi Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın desteği ile Çanakkale Zaferinin 108 Yılında tarihi günde ve tarihi mekanda Çanakkale’de Gelibolu Yarımadası’nda bulundular. Çerkeş Anadolu Lisesi ve Çerkeş 19 Mayıs Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” nedeniyle tarihimizin en önemli süreçlerinin yaşandığı Çanakkale’yi ziyaret etti. Çanakkale’nin tarihsel önemi, savaş dönemleri ve yaşanan mücadele yılları hakkında 19 Mayıs Çok Programlı Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Ali İhsan Özbek’ten bilgi alan öğrenciler, düzenlenen geziden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Çerkeş Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen gezi ile ilgili Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, “Geçmişimizi, tarih şuurumuzu, tarih bilincimizin ve vatan sevgimizin oluşması, vatan evladının bir dakika sonra öleceğini bile bile o siperlerde nasıl çarpıştığının yerinde görülmesi bakımından oldukça önemli bir gezi. Metrekareye binlerce merminin düştüğü bir yeri gidip göreceksiniz. Bir devrin battığı, vatan kalbinin attığı yeri göreceksiniz. Gençlerimizi göndererek, bu tarihi olayı manevi olarak yeniden yaşatmayı görev kabul ediyoruz. Sevgili öğrenciler sizlere düşen görev ise şanlı tarihimize şahit olmak ve  geleceğinizi de ona göre planlamaktır. Oralardan istifade etmenizi, orada verilen mücadeleleri ve bu toprakların bizlere nasıl emanet edildiğini yaşayarak görmenizi istiyoruz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.

Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın da öğrencilere eşlik ettiği 7 otobüsten oluşan gezi kafilesi; Conk Bayırı, 57. Alay Şehitliği, Alçıtepe Sağlık Müzesi, Seyit Onbaşı Anıtı ve Anzak Koyu’nu profesyonel rehberlerin anlatımı eşliğinde gezdi.

Eğitim - 16:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.