Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞ’Lİ HEMŞERİMİZ EMEKLİ TÜMGENERAL ZEKİ DOĞDU HAYATINI KAYBETTİ

Kıbrıs Barış Harekâtı Gazisi ve zamanın Komando Tabur Komutanı Çerkeş’li hemşerimiz Emekli Tümgeneral Zeki Doğdu, İstanbul’da hayata veda etti. 1931 Çerkeş doğumlu olan Doğdu, 52 yıl görev yaptığı Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Tümgeneral rütbesiyle emekli olmuştu. 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’nda Yarbay rütbesiyle Komando Tabur Komutanı olarak görev yapan Emekli Tümgeneral Zeki Doğdu için bugün (17 Mayıs […]
Çankırı - 17 Mayıs 2021 21:40 A A

Kıbrıs Barış Harekâtı Gazisi ve zamanın Komando Tabur Komutanı Çerkeş’li hemşerimiz Emekli Tümgeneral Zeki Doğdu, İstanbul’da hayata veda etti. 1931 Çerkeş doğumlu olan Doğdu, 52 yıl görev yaptığı Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Tümgeneral rütbesiyle emekli olmuştu.

1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’nda Yarbay rütbesiyle Komando Tabur Komutanı olarak görev yapan Emekli Tümgeneral Zeki Doğdu için bugün (17 Mayıs Pazartesi) İstanbul Selimiye Kışlası’nda askerî tören düzenlendi. Doğdu’nun cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı Şâkirin Camii’nde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Olay 18 ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Çankırı - 21:40 A A
BENZER HABERLER