20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞ’İN ELEKTRİK SORUNUNDA MUTLU SONA AZ KALDI

Çerkeş ilçesinin elektrik sorununu çözmek adına TEİAŞ, BEDAŞ yetkililerinin de katıldığı ilk toplantı gerçekleşti. Çerkeş Işıklar Konağı’nda bir araya gelen TEİAŞ Genel Müdürlüğü, TEİAŞ 22. Bölge Müdürlüğü (Kastamonu), Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi ekipleri, Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü yetkilileri ve Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın katılımıyla gerçekleşen elektrik sorunu çözüm toplantısı yapıldı. Çerkeş OSB’deki […]
Çankırı - 8 Eylül 2022 22:48 A A

Çerkeş ilçesinin elektrik sorununu çözmek adına TEİAŞ, BEDAŞ yetkililerinin de katıldığı ilk toplantı gerçekleşti. Çerkeş Işıklar Konağı’nda bir araya gelen TEİAŞ Genel Müdürlüğü, TEİAŞ 22. Bölge Müdürlüğü (Kastamonu), Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi ekipleri, Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü yetkilileri ve Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın katılımıyla gerçekleşen elektrik sorunu çözüm toplantısı yapıldı.

Çerkeş OSB’deki ve Çerkeş merkezdeki elektrik kesintisi sorununu gidermek için 154 kV’lık trafo merkezi için yer seçimi yapılarak yatırım programına dahil edildi. Trafo Merkezi’nin Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’ne kurularak üretim yapan fabrikalarda ve Çerkeş’te yaşanan elektrik kesintisi ortadan kaldırılmış olacak. Belirtilen kurum yetkilileri tarafından Trafo Merkezi’nin kurulacağı arazide inceleme çalışmaları sonunda yer tespiti yapılarak ihale edilmek üzere çalışmaların başlayacağı bildirildi.

Çankırı - 22:48 A A
BENZER HABERLER