reklam
reklam
DOLAR31,5919% 0
EURO34,4142% 0.05
STERLIN40,1238% -0.11
FRANG35,6941% -0.02
ALTIN2.147,67% -0,06
BITCOIN2.147.3408.242
reklam

ÇERKEŞ’İN BİTMEYEN YOLUNDA KORAY ERDOĞAN İMZASI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇERKEŞ’İN BİTMEYEN YOLUNDA KORAY ERDOĞAN İMZASI
reklam

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, Çerkeş Belediye Başkanı Sopacı ile Çerkeş – Kızılcahamam yolunda incelemelerde bulundu. Çerkeş – Kızılcahamam yolu arası Karga Köyü mevkiinde meydana gelen trafik kazası sonrası İl Başkanı Erdoğan, Karayolları Genel Müdürü ve Bölge Müdürü ile yolun daha güvenli hale getirilmesi sürecinin hızlandırılması konusunda görüştü. AK Parti Grup Başkanvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve İl Başkanı Koray Erdoğan’ın bölgede yapılacak olan çalışmaları yakından takip ettiği öğrenildi.

Erdoğan yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde meydana gelen trafik kazasında yaralanan vatandaşlarımızla kazanın ilk anından itibaren Grup Başkan vekilimizle birlikte iletişime geçerek ilgilendik. Daha sonrasında ise Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen bey ile görüşerek yol ile ilgili yapılacak çalışma hakkında bilgi aldık. Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan ile iletişim halinde olarak yol yapım çalışmasını bizzat takip etmekteyiz. 18-37 kontrol kesim numaralı Çerkeş – Işık Dağı arasındaki 8 ve 9. kilometrede 2 noktada düşey kotta iyileştirme çalışmalarına başlandı. İlk aşamada 1. düşey kotta 5 metre, 2. kot 3.5 metre kazılarak görüş mesafesi artacak. Bunun yanında 1 kilometrelik kısım 8 metreden 12 metreye çıkarılacak bu sayede yol alanı genişletilecek. Aynı zamanda yüzde 8 olan eğim, yüzde 5’e düşmüş olacak. Bu çalışma sonrasında yol üzerinde 3 farklı nokta da daha benzer çalışmayı yaparak toplamda 5 farklı noktada düşey kotta çalışmalar tamamlanarak vatandaşlarımıza hem daha güvenli hem de daha konforlu bir ulaşım yolu sunulacak.” ifadelerine yer verdi.

Yol yapım çalışması şu anda 2 noktada devam ederken ilerleyen süreçte 3 noktada daha çalışma başlatılacak. Yapılan bu çalışmalar sonrasında toplamda 5 farklı noktada işlem yapılarak kullanım açısından güvenliği ve konforu artırılmış olacağı öğrenildi.

reklam

YORUM YAP