Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞ’İN BİTMEYEN YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR MU???

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, son zamanlarda adı sık sık yaşanılan kazalarla gündeme gelen, üstelik 2 kez yapım ihalesi gerçekleştirildikten sonra iptal edilen Çerkeş’in bitmeyen yolu Çerkeş-Kızılcahamam karayolu hakkında sosyal medya dan bir açıklama yaptı. Diğer yollardan 66 km daha kısa olan Çerkeş-Kızılcahamam karayolunun özellikle ağır tonajlı kamyon ve tırların geçiş güzergâhı haline gelen yolda […]
Çankırı - 22 Ağustos 2023 13:04 A A

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, son zamanlarda adı sık sık yaşanılan kazalarla gündeme gelen, üstelik 2 kez yapım ihalesi gerçekleştirildikten sonra iptal edilen Çerkeş’in bitmeyen yolu Çerkeş-Kızılcahamam karayolu hakkında sosyal medya dan bir açıklama yaptı. Diğer yollardan 66 km daha kısa olan Çerkeş-Kızılcahamam karayolunun özellikle ağır tonajlı kamyon ve tırların geçiş güzergâhı haline gelen yolda çökmelerin bu yüzden yaşandığını belirten Başkan Sopacı, konu hakkında ilgili makamların bilgilendirildiğini ve yolun acil olarak yapılması konusunda Bakanlığın Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü’ne talimat verdiğini söyledi.

Sözlerini Pazar günkü kazada yaralanan 7 vatandaşımıza acil şifalar dileyerek bitiren Başkan Sopacı, açıklamasında şu konulara :

“Değerli Hemşehrilerim.

Temelli-Kazan otobanının açılması ile batıdan gelen tüm tırlar, Kastamonu’ya geçişlerini alternatif yollardan 66 km daha kısa olması sebebiyle Kızılcahamam-Çerkeş üzerinden yapıyorlar. Statik asfalt olan yolun dar ve yetersiz olduğunu biliyoruz. Bu yüzden yolun revize edilmesi ile ilgili gerekli girişimlerimiz devam ediyor.
Pazar günü 7 kişini yaralandığı kaza sonrası Çankırı Valimiz Sn. Mustafa Fırat Taşolar, Grup Başkan Vekilimiz Sn. Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Ak Parti İl Başkanımız Koray Erdoğan’ı bilgilendirdim. Ulaştırma Bakanımız Sn. Abdulkadir Uraloğlu’nu da bilgilendirerek konuyu arz ettim. Sayın Bakanımız Çerkeş’i ve bu yolu çok iyi bildiğini, bu konuda yolun projelendirildiğini ve imkanlar ölçüsünde ihalesinin ilerleyen süreçte yapılacağını belirttiler.
Yolun Karga köyü bölümünde pazar günü incelemelerde bulunan Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan, yolun bu kısmındaki revize çalışmalarının Bakan bey tarafından talimatlandırıldığını acil olarak yapılacağını bildirdi. Konunun Grup Başkanvekilimiz Muhammed Emin Akbaşoğlu ve İl Başkanımız Koray Erdoğan tarafından yakından takip edildiği ve ivedilikle çözüm için takipçisi olduklarını bildirdiler. Kazalarda yaralanan, öncelikle evladımız canımız Mutlu Aşağıyayla olmak üzere tüm yaralılara acil şifalar diliyorum. İnşallah tez zamanda sağlıklarına kavuşurlar.”
Çankırı - 13:04 A A
BENZER HABERLER