24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞ’E 250 MİLYON DOLARLIK DEV YATIRIM

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı 7 Mayıs 2021 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Çerkeş Organize Sanayi Bölgemiz de Spor Ayakkabısı , Tekstil Firması, Asansör İmalatı , Isı Yalıtım Malzemesi ve Kağıt İmalatı sektöründe 5 sanayicimize yer tahsisini yaptık. Bu 5 firmanın yapacağı toplam yatırım tutarı 27.000.000,00 USD olup, yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlanacaktır. Çerkeş […]
Çankırı - 29 Eylül 2021 21:18 A A

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı 7 Mayıs 2021 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Çerkeş Organize Sanayi Bölgemiz de Spor Ayakkabısı , Tekstil Firması, Asansör İmalatı , Isı Yalıtım Malzemesi ve Kağıt İmalatı sektöründe 5 sanayicimize yer tahsisini yaptık. Bu 5 firmanın yapacağı toplam yatırım tutarı 27.000.000,00 USD olup, yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlanacaktır. Çerkeş OSB’nin doluluk oranını %80 seviyelerine ulaştırdık. Yeni yatırımlar için 1000 dönümlük bir alanın genişletme çalışmalarına başladık. İlçemize hayırlı olsun.” açıklamalarında bulunmuştu.

Başkan Sopacı sözünü tuttu ve bu yatırımları Çerkeş’e çekmeyi başardı. Bugün Çerkeş Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen programda ise Türkiye’nin sayılı cam üreticilerinden DÜZCE CAM ile protokol sözleşmesi imzalandı. Düzce Cam Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Aktaş ve Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Çerkeş OSB’de 3.000 (üç bin) kişiye istihdam sağlayacak olan 250 milyon dolarlık yatırımın protokol sözleşmelerini imzaladılar. Programda DÜZCE CAM yöneticileri tarafından kısa bir sunum gerçekleştirildi.

Çerkeş OSB ‘ye 250 milyon dolarlık dev yatırım yapacak olan ve 3000 bin kişiye istihdam sağlayacak olan DÜZCE CAM Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Aktaş, “Çerkeş OSB’ye yapacağımız yatırımdan dolayı çok mutluyuz burada kendimizi evimizde gibi hissettik. Değerli Belediye Başkanımız Hasan Sopacı beye bizlere göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. DÜZCE CAM’a ve Çerkeş ilçemize hayırlı olsun.” açıklamalarında bulundu.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı ise konuşmasında, “Çerkeş OSB’ye yatırım yapacak ve yaklaşık 3000 (üç bin) istihdam sağlayacak olan DÜZCE CAM ile 250 milyon dolarlık protokol sözleşmesi imzaladık. Büyüyen ve gelişen ilçemiz Çerkeş’imize hayırlı olsun.” dedi.

Programa Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, Ak Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Çerkeş İlçe Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Çankırı - 21:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.