-5° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞ OSB’DE ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Çerkeş ilçemizdeki Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir kâğıt fabrikasında 29 Temmuz Cuma günü (dün) saat 17:00 sıralarında çıkan yangın korkuya neden oldu. Fabrikanın depolama alanında geri dönüştürülmek üzere stoklanmış tonlarca karton ve kâğıt, henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı alev aldı. Kısa sürede büyüyen yangını gören çalışanlar, durumu itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda […]
Çankırı - 30 Temmuz 2022 12:26 A A

Çerkeş ilçemizdeki Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir kâğıt fabrikasında 29 Temmuz Cuma günü (dün) saat 17:00 sıralarında çıkan yangın korkuya neden oldu. Fabrikanın depolama alanında geri dönüştürülmek üzere stoklanmış tonlarca karton ve kâğıt, henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı alev aldı. Kısa sürede büyüyen yangını gören çalışanlar, durumu itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

İlk müdahaleyi fabrika çalışanlarının yaptığı yangına Çerkeş İtfaiyesi anında müdahale etti. Ancak müdahale yangını söndürmeye yetmeyince Eskipazar, Atkaracalar, Kurşunlu, Orta, Ilgaz ve Çankırı İtfaiyeleri yardıma koştu. Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Çerkeş Jandarma Komutanı Bayram Veyil ve Çerkeş İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar söndürme çalışmalarını yerinde izlediler. Yoğun çabalar sonucunda gecenin ilerleyen saatlerinde söndürülen yangında can kaybı yaşanmaması tek teselli oldu. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Çankırı - 12:26 A A
BENZER HABERLER