Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞ-KIZILCAHAMAM TÜNELİ YARIN TÖRENLE AÇILIYOR

Önceki dönem Milletvekili Hüseyin Filiz’in girişimleriyle 9 Mayıs 2017 tarihinde ihalesi yapılıp 2 yıl içinde bitirileceği taahhüt edilen ancak yaşanılan bazı sıkıntılar nedeniyle açılış tarihi geciken Kızılcahamam-Çerkeş tüneli, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katılacağı törenle yarın açılıyor. Çerkeş-Ankara karayolunu kısaltarak yolların genişlemesini, virajların ve dik rampaların azalmasını sağlayacak olan tünelin açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip […]
Çankırı - 26 Şubat 2021 14:17 A A

Önceki dönem Milletvekili Hüseyin Filiz’in girişimleriyle 9 Mayıs 2017 tarihinde ihalesi yapılıp 2 yıl içinde bitirileceği taahhüt edilen ancak yaşanılan bazı sıkıntılar nedeniyle açılış tarihi geciken Kızılcahamam-Çerkeş tüneli, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katılacağı törenle yarın açılıyor. Çerkeş-Ankara karayolunu kısaltarak yolların genişlemesini, virajların ve dik rampaların azalmasını sağlayacak olan tünelin açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da video konferans yoluyla katılacak.

2 bin 71 metre uzunluğundaki tünelin açılışını sosyal medya paylaşımıyla duyuran Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı memnuniyetini şu şekilde dile getirdi:

      “Bölgemizin her türlü gelişmesine katkı sağlayacak, ilçemizi Başkent Ankara’ya bir adım daha yakınlaştıracak, Kastamonu, Sinop ve Karabük illerine yolculuk yapanlarında ilçemizden geçmesini sağlayarak ,ilçemiz ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan ,Çerkeş-Kızılcahamam Tüneli Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın video konferans yöntemi ile katılacağı törenle Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu tarafından 27 Şubat 2021 Cumartesi günü açılacaktır.
      Yıllardır Özlem’le beklediğimiz bu tünel Ülkemize, Bölgemize, İlimize ve Çerkeş’imize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun…”
Çankırı - 14:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.