13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJE İHALESİ TAMAMLANDI

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın, 21 Haziran tarihinde sosyal medya hesaplarından “En Büyük Projemiz” diyerek yaptığı açıklamasında yer alan “Çerkeş Kentsel Dönüşüm Proje İhalesi” nihayet dün tamamlandı. Çerkeş halkının bütün ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan Yeni Çarşı ve Çerkeş Kentsel Dönüşüm Projesi 3 etap halinde yapılacak. Proje tamamlandığında Çerkeş’in çehresini değiştirmesi ve ilçeyi modern bir şehir haline […]
Çankırı - 12 Ağustos 2021 12:55 A A

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın, 21 Haziran tarihinde sosyal medya hesaplarından “En Büyük Projemiz” diyerek yaptığı açıklamasında yer alan “Çerkeş Kentsel Dönüşüm Proje İhalesi” nihayet dün tamamlandı. Çerkeş halkının bütün ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan Yeni Çarşı ve Çerkeş Kentsel Dönüşüm Projesi 3 etap halinde yapılacak. Proje tamamlandığında Çerkeş’in çehresini değiştirmesi ve ilçeyi modern bir şehir haline getirmesi hedefleniyor.

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Çerkeş ilçemize inşa edilecek olan 134 Adet Konut, 28 Adet Dükkan, 1 Adet 10 Dükkanlı Ticaret Merkezi, 1 Adet 8 Dükkanlı Ticaret Merkezi, 1 Adet Belediye Binası, 1 Adet İtfaiye Binası, 1 Adet 14 Dükkanlı ve 3 Ofisli Pazar Yeri ve 1 Adet Kapalı Otopark İnşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi ihalesi 11 Ağustos Çarşamba günü (dün) saat 14:30’da yapıldı.

Yoğun ve zorlu geçen ihale maratonunun mutlu sonla bitmesinin ardından bir açıklama yapan Başkan Sopacı, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız  Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’a, TOKİ Başkanımız Sn. Ömer Bulut’a, Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Sn. Muhammet Emin Akbaşoğlu’na, Çankırı Milletvekilimiz Sn. Salim Çivitcioğlu’na,  Ak Parti Çankırı İl Başkanımız Sn. Abdulkadir Çelik’e, Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Mustafa Bakır’a ve  projenin hazırlanmasında emeği geçen Prof. Dr. Kamil Eren’e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca çalışmalarımız sürecinde önerileri ile destek olan yakın çalışma arkadaşlarıma, dualarıyla her zaman yanımızda hissettiğimiz tüm Çerkeşli hemşehrilerime en kalbi ve derin sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Rabbim utandırmasın, tamamına erdirsin, ilçemize hayırlı olsun.”

Çankırı - 12:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.