29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞ HAYVAN SATIŞ YERİ VE CANLI HAYVAN BORSASI AÇILIYOR

İlimiz Hayvancılığına en büyük katkıyı sağlayacak yatırım Çerkeş Belediye Başkanlığınca gerçekleştiriliyor. Çerkeş Merkez İstasyon mahallesinde tüm bölgeye hizmet verecek Çerkeş Hayvan Pazarı ve Canlı Hayvan Borsası İçin Tesis Kurma İzin Belgesi verildi. Çerkeş Merkezde Kurulacak olan  bu tesis 868 büyükbaş ve 600 küçükbaş hayvan kapasiteli olup, ayrıca sosyal donatılarıyla ( Restaurant, kafe, çay salonu, wc, […]
Çankırı - 17 Mayıs 2020 18:21 A A

İlimiz Hayvancılığına en büyük katkıyı sağlayacak yatırım Çerkeş Belediye Başkanlığınca gerçekleştiriliyor.

Çerkeş Merkez İstasyon mahallesinde tüm bölgeye hizmet verecek Çerkeş Hayvan Pazarı ve Canlı Hayvan Borsası İçin Tesis Kurma İzin Belgesi verildi. Çerkeş Merkezde Kurulacak olan  bu tesis 868 büyükbaş ve 600 küçükbaş hayvan kapasiteli olup, ayrıca sosyal donatılarıyla ( Restaurant, kafe, çay salonu, wc, duş, otopark v.b.) yetiştiricilerimizin ve hayvan pazarına gelen ziyaretçilerin  her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak özellikleri ile bölgenin en modern tesislerinden biri olacaktır.

Açılacak bu tesis başta ilimiz olmak üzere, İç Anadolu ve Karadeniz bölgesindeki civar illere hizmet verecek olup, daha sağlıklı ve güvenilir hayvan ticaretinin adresi olacaktır.

Tesisin İlimiz, Bölgemiz ve Ülkemiz hayvancılığına hayırlı olmasını, yetiştiricilerimize bol kazançlar getirmesini temenni eder, Tesisin kurulmasına kaynak ayıran ve mesai harcayan Başta Çerkeş Belediye Başkanı Hasan SOPACI olmak üzere tüm emeği geçen herkese Çankırı Hayvan Yetiştiricileri adına teşekkür ederiz.

Çankırı - 18:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.