14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞ CANLI HAYVAN PAZARI VE BORSASI AÇILIŞ GÜNÜNÜ BEKLİYOR

Çankırı Hayvancılığına en büyük katkıyı sağlayacak yatırım Çerkeş Belediye Başkanlığın’ca gerçekleştirildi. Hayvancılığın oldukça yaygın olduğu bölgede bir ihtiyaç halini alan Canlı Hayvan Pazarı ve Canlı Hayvan Borsası, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın yoğun çabaları sonucunda Çerkeş’te açılıyor. Çerkeş Merkez İstasyon mahallesinde tüm bölgeye hizmet verecek Çerkeş Hayvan Pazarı ve Canlı Hayvan Borsası Tesisi’nin yapım çalışmaları […]
Çankırı - 10 Ocak 2021 13:09 A A

Çankırı Hayvancılığına en büyük katkıyı sağlayacak yatırım Çerkeş Belediye Başkanlığın’ca gerçekleştirildi. Hayvancılığın oldukça yaygın olduğu bölgede bir ihtiyaç halini alan Canlı Hayvan Pazarı ve Canlı Hayvan Borsası, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın yoğun çabaları sonucunda Çerkeş’te açılıyor.

Çerkeş Merkez İstasyon mahallesinde tüm bölgeye hizmet verecek Çerkeş Hayvan Pazarı ve Canlı Hayvan Borsası Tesisi’nin yapım çalışmaları tamamlandı açılış gününü bekliyor. Çerkeş merkezde açılışı gerçekleşecek olan bu tesis 868 büyükbaş ve 600 küçükbaş hayvan kapasiteli olup, ayrıca sosyal donatılarıyla ( Restaurant, kafe, çay salonu, wc, duş, otopark v.b.) yetiştiricilerimizin ve hayvan pazarına gelen ziyaretçilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak özellikleri ile bölgenin en modern tesislerinden biri olacaktır.

Ayrıca açılacak bu tesis başta ilimiz olmak üzere, İç Anadolu ve Karadeniz bölgesindeki civar illere hizmet verecek olup, daha sağlıklı ve güvenilir hayvan ticaretinin de adresi olacaktır.

Tesisin İlimiz, Bölgemiz ve Ülkemiz hayvancılığına hayırlı olmasını, yetiştiricilerimize bol kazançlar getirmesini temenni eder, Tesisin kurulmasına kaynak ayıran ve yoğun mesai harcayan Başta Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Çankırı - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.