24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇERKEŞ BELEDİYE BAŞKANI HASAN SOPACI RAMAZANDA DA BOŞ DURMADI

“Her şey Çerkeş için” sloganıyla yola çıkıp, Çerkeş’i marka şehir yapma yolunda hızla ilerleyen Çerkeş ilçemizin çalışkan Belediye Başkanı Hasan Sopacı, mübarek Ramazan ayında da boş durmadı. Nisan ayının ilk günlerinde gerçekleştirdiği İstanbul ziyaretiyle Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım yapmak isteyen sanayicileri işyerlerinde ziyaret eden Sopacı, bu ziyaretlerinin meyvelerini Ramazan ayında toplamaya başladı. Çerkeş Organize […]
Çankırı - 15 Mayıs 2021 09:36 A A

“Her şey Çerkeş için” sloganıyla yola çıkıp, Çerkeş’i marka şehir yapma yolunda hızla ilerleyen Çerkeş ilçemizin çalışkan Belediye Başkanı Hasan Sopacı, mübarek Ramazan ayında da boş durmadı. Nisan ayının ilk günlerinde gerçekleştirdiği İstanbul ziyaretiyle Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım yapmak isteyen sanayicileri işyerlerinde ziyaret eden Sopacı, bu ziyaretlerinin meyvelerini Ramazan ayında toplamaya başladı.

Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’nde Spor Ayakkabısı , Tekstil, Asansör, Isı Yalıtım Malzemesi ve Kağıt sektöründe üretim yapacak 5 fabrika için yer tahsisi yapıldı. Yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayacak olan bu 5 fabrika için Çerkeş’e yapılacak olan toplam yatırım tutarı 27 milyon dolar.  Bu 5 fabrikanın gelmesiyle Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’nin doluluk oranı %80’e ulaştı. Bu da yetmedi Çerkeş OSB’de yapılacak yeni yatırımlar için 1000 dönümlük bir alanın genişletme çalışmaları başladı.

4 milyon 500 bin lira bedelli 2 bin 46 hektar alanı sulayacak olan Çerkeş Hacılar Barajı Projesi için 23 Nisan’da start verildi. Hacılar Barajı, Çerkeş-Hacılar köyünün 3 km. kuzeyindeki Hacılar Deresi üzerinde kurulacak. Barajdan Çerkeş ilçesi ve köylerindeki tarım arazilerine sulama suyu, Çerkeş ve çevre ilçelerdeki yerleşim bölgelerine de içme suyu verilmesi planlanıyor.

Ramazan ayı boyunca hayırsever vatandaşların desteğiyle Belediye bünyesinde kurulan aşevinde pişirilen yemekler Belediye ve mahalle muhtarları tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara, pandemi kurallarına uygun şekilde evlerine kadar dağıtıldı.

      Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ederek restorasyonuna başlanacak olan Çerkeş’in eski çarşısı, tarihi konakları, 4. Murat Camii ve hamamı ile Kara Elmas treni ile ilgili görüşmeler yapıldı.
      Bahar aylarının gelmesiyle Çerkeş’te ağaçlandırma çalışmaları kaldığı yerden yeniden başladı. Çalışmalar sonunda bin adet mavi ladin, beş bin adet süs bitkisi ve beş yüz adet yapraklı ağacı toprakla buluşturup daha yeşil, daha yaşanabilir bir Çerkeş hedefleniyor.
      Çerkeş’in mahalleleri Muhtarlar ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile birlikte gezildi, eksikleri konusunda tespitler yapıldı, bilgiler alındı. Eksiklerin bir an önce tamamlanarak vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalara başlandı. Kısacası Çerkeş Belediyesi ve Başkan Sopacı Ramazan ayında da boş durmadı…
      Olay 18 ailesi olarak, Başkan Sopacı’ya ve ekibine hummalı çalışmalarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Çankırı - 09:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.