reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

ÇERKEŞ 17. KÜLTÜR HAYVANCILIK VE BAL FESTİVALİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇERKEŞ 17. KÜLTÜR HAYVANCILIK VE BAL FESTİVALİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ
reklam

Çerkeş 17. Kültür Hayvancılık ve Bal Festivali binlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Çerkeş Kent Meydanı ve meydanın etrafı tamamıyla doldu taştı. Bölgenin en büyük festivalinde gençler festival coşkusunu doyasıya yaşadı.

Saat 13:30 da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına, Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ve Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı tarafından Festival çelenginin konulması ile başlayan Festival, Çerkeş Kent meydanında gece saat 24:00 e kadar devam etti.
Festivalde Çerkeş halkına seslenen Başkan Sopacı 9 yıllık Başkanlığı süresince yaptığı hizmetlerden bahsetti. 9 yılda 89 projeye imza attıklarını ifade eden başkan Sopacı Çerkeş için hayalleri olduğunu ve hayallerini gerçekleştirdiğini ifade etti. Çerkeş’e bölgede eşi benzeri olmayan Kültür Merkezi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Kreş, İtfaiye Binası, Belediye Binası, Kapalı Pazar Yeri, 154 kv’lık trafo indirme merkezi ve Çerkeş OSB’de 1700 kişiye istihdam sağlayarak gençlere seslendi. Gençler burada iş var, aş var, gelecek var hepinizi Çerkeş’e davet ediyorum dedi.

Başkan Sopacı ayrıca bu hizmetlerde desteklerini esirgemeyen Belediye Personeline, değerli Çerkeş halkına, Mahalle ve köy muhtarlarına, Belediye Meclisi üyelerine, İl Genel Meclisi üyelerine, İlçe Kaymakamı’na, Çankırı Valisi’ne, Milletvekillerine, Bakanlara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini arz etti. Festival alanına katılan gençlere doyasıya iyi eğlenceler dileyen Başkan Sopacı katılımcılarla birlikte öz çekim yaptı.

Çerkeş Kent Meydanına kurulan dev sahnede sırasıyla, Trap atışlarında dereceye giren yarışmacılara, Çerkeş Yemekleri yarışmasında ve dünyaca ünlü Çerkeş Balı yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi, Festival öncesi Çerkeş Belediyesi tarafından sünnet ettirilen 25 çocuğa hediyelerinin verilmesi ile son bulan gündüz etkinliklerinin ardından akşam saat 19:00 da Çerkeş yöresel halk oyunları gösterisi ve festival konserinde Demet Akalın, Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut sahne aldı.

Festival alanına katılan gençlerin doyasıya eğlendikleri fotoğraf karelerine yansıdı.

reklam

YORUM YAP