-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

CEMİLE ESKİSUCU: “DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞI OLAN MUHTARLARA HAKARET KABUL EDİLEMEZ”

Geçtiğimiz günlerde gösterime giren “Recep İvedik 7” filminde, filmin başrol oyuncusu Şahan Gökbakar’ın canlandırdığı Recep İvedik tiplemesinin Muhtarlar hakkında sarfettiği hakaret içeren kelimeler, yurt genelindeki Muhtarlardan yoğun eleştiriler almaya devam ediyor. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk’ün sert bir dille eleştirerek gösterimden kaldırılması için de Konfederasyon olarak mahkemeye ve RTÜK’e başvurduklarını söylediği filme bir […]
Genel - 18 Aralık 2022 18:16 A A

Geçtiğimiz günlerde gösterime giren “Recep İvedik 7” filminde, filmin başrol oyuncusu Şahan Gökbakar’ın canlandırdığı Recep İvedik tiplemesinin Muhtarlar hakkında sarfettiği hakaret içeren kelimeler, yurt genelindeki Muhtarlardan yoğun eleştiriler almaya devam ediyor. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk’ün sert bir dille eleştirerek gösterimden kaldırılması için de Konfederasyon olarak mahkemeye ve RTÜK’e başvurduklarını söylediği filme bir eleştiri de Çankırı’dan geldi.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Cemile Eskisucu, Olay 18 haber sitemize yaptığı açıklamada “Recep İvedik 7” adlı filmde muhtarlar hakkında edilen lafları duyunca kulaklarına inanamadığını söyledi. Açıklamasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Muhtarlarımız, demokrasinin temel taşlarıdır.” sözünü de hatırlatan Eskisucu, şunları söyledi:

“Yakın bir zamanda özel bir kanalda gösterime giren Recep İvedik 7 isimli filmde demokrasinin bel kemiği muhtarların; dolandırıcı, düzenbaz, riyakar ve toplum nezdinde gerçeklikten uzak ve kabul edilemez bir karakter olarak yansıtılmaya çalışıldığı görülmüştür.

Bu filmde yansıtılmaya çalışılan muhtar imajını, Konfederasyonumuzun tüm muhtarları nezdinde ortak bir basın açıklamasıyla kınadığımızı ve konuyla alakalı gerekli yasal sürecin de başlatıldığını belirtmek istiyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü aslında muhtarları çok güzel özetlemektedir. Muhtarların Demokrasinin temel taşı olduğunu ifade eden Atatürk, her zaman için muhtarların toplumla devlet arasında bir köprü olduğunu ve temelinde halkın sorunları ile devletten beklentileri noktasında bir iletişim bağı vazifesi gördüğünü belirtmektedir.

Bu kapsamda, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak “Recep İvedik 7″ filminin ivedi olarak yayından kaldırılması için gerekli başvuruları yapmış bulunmaktayız. Aynı zamanda Bakanlık ve RTÜK nezdinde de gerekli şikayetlerimiz yapılmıştır.

Saygılarımla.”

Genel - 18:16 A A
BENZER HABERLER