14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇELİKTEN: “TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ VE TEKNOKENT ÇALIŞMALARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Rektör Çiftçi, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Çankırı’nın coğrafi konumu ve sosyo-ekonomik durumuna baktığımızda gelişim ve büyüme açısından iki lokomotif etken olduğunu görüyoruz; bunlardan biri sanayi bir diğeri ise üniversitedir. Biz akademik ve teknik altyapı […]
Çankırı - 21 Mayıs 2021 09:24 A A

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Rektör Çiftçi, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Çankırı’nın coğrafi konumu ve sosyo-ekonomik durumuna baktığımızda gelişim ve büyüme açısından iki lokomotif etken olduğunu görüyoruz; bunlardan biri sanayi bir diğeri ise üniversitedir. Biz akademik ve teknik altyapı olarak bölgedeki ve Ülkemizdeki birçok üniversitenin ilerisindeyiz. Bu imkânları şehrin bilimsel aklı olarak paydaşlarımızla birlikte Şehrimizin ve Ülkemizin gelişimine katkı sağlamak için kullanmaya hazırız. Kurduğumuz Teknoloji Transfer Ofisimiz ile yapımı devam etmekte olan Teknokentimiz tamamlandığında Ticaret ve Sanayi Odası ve diğer sanayi kuruluşlarıyla daha yakın ilişkiler içerisinde üniversite-sanayi işbirliğini geliştirerek İlimizin istihdamına katkı sağlayacağız. Yani hep birlikte Şehrimizi büyütüp geliştireceğiz. Bu anlamda Sayın Başkanın ziyaretini çok kıymetli görüyorum. Kendisi ile gelecekle ilgili çok önemli proje ve işbirliği için yararlı bir görüşme yapma imkanı bulduk. Teşekkür ediyorum.” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten de Rektör Çiftçiye yeni görevinde başarılar diledi ve hayırlı olsun dileklerini iletti.

Başkan Çelikten, “Sayın Rektör Hocamın da belirttiği üzere, biz de İlimizin sanayi ve üniversite ile gelişeceğine inanıyoruz. Bu anlamda da üniversite-sanayi işbirliğini olmazsa olmazlar arasında görüyoruz. Biz hem Ticaret ve Sanayi Odası olarak hem de Çankırılı sanayiciler olarak özellikle yerli istihdam ve yerli üretim için gayret sarf ediyoruz. Ama tüm dünya ile birlikte Ülkemizi de etkisi altına alan pandemi döneminde tüm sektörler sıkıntı içerisine girdi. Tüm sektörler bu dönemde yeni arayışlar, yeni projeler ve yeni çıkış yolları aramak için Ar-Ge çalışmalarına hız verdi. Biz de tam da burada Üniversitemizin bilimsel aklına ihtiyaç duyuyoruz. Üniversitemizin bilimsel aklı ve gelişmiş teknik altyapısı ile bize bu konuda yeni ufuklar açacağına inanıyoruz. Teknoloji Transfer Ofisi ve Teknokent çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Bu projeler hayata geçtiğinde var olan iyi işbirliğimizi daha ileriye taşıyacağımızı düşünüyoruz. Bu anlamda Sayın Hocamın da bilgi, birikim ve vizyonuyla bize yol göstereceğine inanıyorum ve bu samimi yaklaşımı için kendilerine teşekkür ediyorum.“ dedi.

Çankırı - 09:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.