Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

CAYROKOPTER İLE HAVADAN TRAFİK DENETİMİ

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik denetimlerinde teknolojiye ayak uydurdu. Ekipler, Jandarma Genel Komutanlığı’nın envanterine yeni katılan CAYROKOPTER ile artık trafik denetimlerini havadan yapıyorlar. CAYROKOPTER, Çankırı’da ilk defa 8 Mayıs Pazartesi sabahı trafik denetimlerinde kullanıldı ve oldukça başarılı sonuçlar alındı. Konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde: “Cumhurbaşkanlığı’nca hayata geçirilen Karayolları Trafik Güvenliği […]
Çankırı - 9 Mayıs 2023 15:10 A A

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik denetimlerinde teknolojiye ayak uydurdu. Ekipler, Jandarma Genel Komutanlığı’nın envanterine yeni katılan CAYROKOPTER ile artık trafik denetimlerini havadan yapıyorlar. CAYROKOPTER, Çankırı’da ilk defa 8 Mayıs Pazartesi sabahı trafik denetimlerinde kullanıldı ve oldukça başarılı sonuçlar alındı.

Konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde:

“Cumhurbaşkanlığı’nca hayata geçirilen Karayolları Trafik Güvenliği Eylem Planı ve Strateji Belgesi’nde geçen “2021-2030 yılları arası trafik kazalarının %50 azaltılması ve 2050 yılına kadar trafik kazası sonucu meydana gelen can kayıplarının sıfırlanması” hedefi kapsamında Çankırı İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü’nce Çankırı-Ankara D-765 Karayolu Germece mevkiinde 09.00- 11.00 saatleri arasında, Jandarma Genel Komutanlığı’nın envanterine yeni katılan CAYROKOPTER ile “Havadan Trafik Denetimi” icra edilmiştir. Denetimde (256) araç kontrol edilmiş ve (2) araç/sürücü hakkında idari işlem uygulanmıştır. Trafik kazalarını azaltmak maksadıyla Cayrokopter/Helikopter ile havadan trafik denetimleri yıl sonuna kadar devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Çankırı - 15:10 A A
BENZER HABERLER