Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇAVUNDUR TERMAL OTELİ ILGAZ-YEŞİLDUMLUPINAR’LI İPEKSOY A.Ş. İŞLETECEK

Bir zamanlar belde iken ve Belediye Başkanı ile temsil edilirken, önce köye sonra da Kurşunlu ilçemize bağlı bir mahalleye dönüştürülen Çavundur’daki Özel İdare’nin yaptırmış olduğu Termal Otel, yıllardır süren esaretinden kurtularak yeniden canlanıyor. Aslen Ilgaz-Yeşildumlupınar’lı Setdar Anaçal ve oğlu Mustafa Anaçal’ın kurucusu olduğu İpeksoy İnşaat Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş., Çavundur Termal Otel işletmeciliği için açılan […]
Çankırı - 7 Eylül 2020 15:18 A A

Bir zamanlar belde iken ve Belediye Başkanı ile temsil edilirken, önce köye sonra da Kurşunlu ilçemize bağlı bir mahalleye dönüştürülen Çavundur’daki Özel İdare’nin yaptırmış olduğu Termal Otel, yıllardır süren esaretinden kurtularak yeniden canlanıyor. Aslen Ilgaz-Yeşildumlupınar’lı Setdar Anaçal ve oğlu Mustafa Anaçal’ın kurucusu olduğu İpeksoy İnşaat Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş., Çavundur Termal Otel işletmeciliği için açılan ihalede en yüksek rakamı verdi ve hem otelin hem de bölgenin turizmine faydalı olabilmek için kolları sıvadı.

7 Eylül Pazartesi (bugün) günü Çankırı’daki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında biraraya gelen İpeksoy İnşaat Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Setdar Anaçal ve Şirket Genel Müdürü Mustafa Anaçal bölgeye yapacakları yatırımlar hakkında bilgi verdiler. Çavundur İpeksoy Thermal Resort Spa Hotel’de gerekli bütün tadilatı en kısa sürede tamamlayıp, bölgeyi turizmde parlayan bir yıldız haline getireceklerini dile getiren İpeksoy A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Anaçal konuşmasına şöyle devam etti:

“Değerli basın mensuplarımız sizleri en içten dileklerimle, saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

Düzenlemiş olduğumuz kahvaltı programımıza katılımlarınız bizleri çok mutlu etti.Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Şahsımı ve şirketimizi tanıtarak konuşmalarıma başlamak istiyorum. İsmim Mustafa Anaçal 1986 İstanbul doğumluyum, Ilgaz Yeşildumlupınar köylüyüm, aile şirketlerimiz de yöneticilik yapıyorum. Birçok sivil toplum kuruluşunda Başkan, Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktayım.

Şirketimizi de sizlere tanıtmak istiyorum. İpeksoy A.Ş, İnşaat Otomotiv Sigorta ve Turizm sektörlerinde ticari faaliyetler gösteren aile şirketimizdir. İnşaat sektöründe ticari ve konut inşaatları yapıyoruz. Otomotiv sektöründe operasyonel Filo araç kiralama işleri yapıyoruz. Sigorta sektöründe bütün sigorta şirketlerinin acentesi olarak tüm branşlarda Sigortacılık faaliyetleri yürütüyoruz. Turizm sektöründe 2014-2019 yılları arasında Çavundur eski Belediye Kaplıcaları’nın işletmeciliğini yaptık. Bu yıl mayıs ayında mülkiyeti Çankırı Valiliği’ne ait olan Çavundur Mahallesi’ndeki 110 oda ve 300 yatak kapasiteli, içerisinde Termal havuzlarında olduğu Termal Turistik Otel’in işletmeciliğini Çankırı Valiliği’nin muvaffakatiyle eski işletme firması olan Anı Tur’dan devir almış bulunmaktayız.

Kıymetli basın mensuplarımız,

Bugün sizlerle bir araya gelmek istememizdeki düşüncemiz Çankırı’mızın Termal Turizm alanındaki dünü, bugünü ve yarınlarını konuşmaktır.

Bilindiği üzere Kurşunlu ilçesine bağlı Çavundur Mahallesinde Termal su kaynağı bulunmaktadır. Sıcaklık derecesi, içerdiği zengin mineraller ve şifası bakımından ülkemizdeki diğer Termal sulardan daha kalitelidir. Kaynak etrafında 3 adet işletme vardır.Bu kaynağın ve işletmelerin İstanbul- Samsun E-80 D-100 kara yolunda olması, bu yolun 30’a yakın vilayete ve bir çok dış ülkeye giden bir yol olması ayrıca 100 kilometre yarıçapında bir milyon nüfusun bünyesinde barındıran Çankırı dahil Kastamonu ve Karabük illerinde başka bir Termal kaynak olmaması çok büyük bir potansiyeldir.

İtiraf etmeliyiz ki ilimiz olarak bütün bu imkan ve olanaklar ile bugüne kadar Termal turizmde bir arpa boyu yol kat edemedik. Yol kat edemediğimiz gibi her geçen günde geriye gittik.

Ticari anlamda maddi ve manevi bütün birikimlerini İstanbul’da edinmiş bir Çankırı’lı olarak bu duruma karşı duyarsız kalmak istemedik.

Bu düşüncelerle bundan 5 yıl evvel i 12 firmanın ihalesine katıldığı eski Belediye Kaplıcaları’nın işletmesini en yüksek bedeli vererek üstlendik.

Bölgeyi ve ilimizi şahlandıracak güzel bir yatırım yapmak istememize rağmen elimizde olmayan yasal,bürokratik ve teknik nedenlerden dolayı bu hayalimizi gerçekleştiremedik.

Yılmadık ve pes etmedik, aynı düşüncelerle işletmesini devir aldığımız mülkiyeti Çankırı Valiliği’ne ait olan Termal turistik tesislerin eski işletme firmasının bir yıl boyunca ileri sürdüğü her türlü olumsuzluğa rağmen, aynı zamanda bütün dünyayı ve ülkemizi son derece olumsuz etkileyen pandemi sürecinin de tam ortasında büyük bir fedakarlık ve cesaret sergileyerek, ciddi bir devir bedeli ödeyerek Çankırı Valiliği’nin muvaffakatiyle kiracılık hak ve yükümlülüklerini devir aldık.

Yıllarca çivi çakılmadan içler acısı bir halde işletilen bu tesisi devir almadan önce, eski işletme firmasının daha önceden Valilik ile yaptığı kira sözleşmesindeki 25 yıllık kira süresinden 9 yıl kaldığını ve bu süre ile devir bedeli de ödendikten sonra yatırım yapamayacağımızı ve 20 milyon TL tutarında yatırım karşılığında mevcut 9 yıl süreye ilave olarak süre uzatımı talebimizin olacağını yetkililere iletmiştik. Yetkililerden de bu talebimize olumlu cevaplar almıştık. Devir işlemlerinden hemen sonra mimarlarımız, mühendislerimiz ve profesyonel ekibimiz tarafından hazırlanan yatırım planlarımızı ve projelerimizi gerek Valimize gerekse il genel meclisimize sunduk. Geçtiğimiz hafta yapılan İl Genel Meclisi toplantısında talebimiz değerlendirilmiş, mevcut 9 yıl süremize ilave olarak taahhüt etmiş olduğumuz yatırımları 3 yıl içerisinde yapmak koşuluyla 25 yıl daha süre uzatılması kararlaştırılmıştır. Bu vesileyle yapacağımız yatırımın önünü açan ve bizlere destek olan bütün Devlet ricalimize şahsım ve şirketimiz adına teşekkür ediyorum.

Değerli basın mensuplarımız, bütün bu sürecin sonunda artık geldiğimiz nokta itibariyle sorumluluğumuz daha da fazla artmıştır. Sorumluluğumuzun farkındayız. Bu anlamda zaten ilk önce başlatmış olduğumuz inşaat ve yatırım sürecini daha da hızlandırdık. Allah’ın izniyle en kısa sürede yatırımlarımızı tamamlayacağız. İnanıyorum ki yapacağımız bu yatırım artık ilimiz Termal Turizm potansiyelinin gelişmesine öncü olacaktır. Bu potansiyelin fiziki bir yatırımla gelişmesi ancak siz değerli basın mensuplarımızın da tanıtım noktasındaki destekleriyle mümkün olacaktır. Bu anlamda bizlere destek olacak olmanıza olan inancımız bizlere güç ve cesaret vermektedir.

Değerli basın mensuplarımız yapacağımız yatırımın detaylarını sizlerle paylaşıyorum,

Otel binalarının iskeletini koruyarak Bütün Odalarda, Cafe, Restaurant, Lobi, Resepsiyon ve bütün ortak alanları baştan aşağı yenileyeceğiz. Erkeklere ve kadınlara özel kaydıraklı havuzlar, Termal havuzlar ve Spa bölümlerinin olacağı ilave bir kompleks yapacağız. Bütün inşaat çalışmalarından sonra güzel bir çevre düzenlemesi ile bu yatırımı taçlandıracağız.

Ben tekrar katılımlarınızdan ve bizleri dinlediğinizden dolayı sizlere canı gönülden şahsım ve şirketimiz adına teşekkür ediyorum.”

Çankırı - 15:18 A A
BENZER HABERLER