13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAVUNDUR İPEKSOY TERMAL OTEL AÇILDI

Çankırı’mızın hem yurt içi hem de yurt dışı tanıtımında önemli rol oynayacak Çavundur İpeksoy Termal Otel açıldı. 5 yıldızlı otelleri aratmayacak bir konsepte sahip İpeksoy Termal Otel, her birinde termal suları bulunan rahat ve ferah odaları, harikulade yemekler yiyebileceğiniz restaurantı, hamamı, saunası, buhar banyosu, masaj odaları, tuz odası, sinema salonu, toplantı salonları, düğün salonları, oyun […]
Çankırı - 7 Haziran 2021 09:22 A A

Çankırı’mızın hem yurt içi hem de yurt dışı tanıtımında önemli rol oynayacak Çavundur İpeksoy Termal Otel açıldı. 5 yıldızlı otelleri aratmayacak bir konsepte sahip İpeksoy Termal Otel, her birinde termal suları bulunan rahat ve ferah odaları, harikulade yemekler yiyebileceğiniz restaurantı, hamamı, saunası, buhar banyosu, masaj odaları, tuz odası, sinema salonu, toplantı salonları, düğün salonları, oyun salonları ve profesyonel ekibiyle 1 Haziran’dan itibaren kapılarını siz değerli misafirlerine açtı.

İpeksoy Termal Otel’de konaklama ücretleri gayet güzel ve cep yakmayan cinsten. 5 yıldızlı otel konforundaki odalarda oda+kahvaltı 1 kişi günlük 200, 2 kişi günlük 300, 3 kişi ise günlük 400 lira. Akşam yemeğini de otelde yiyelim derseniz bu fiyatlara kişi başına günlük 50 lira daha ilave etmeniz gerekiyor. Otelde 0-6 yaş grubundaki 1 çocuk için ücret alınmıyor, 6-12 yaş grubundaki 1 çocuk ise % 50 indirimle kalabiliyor.

İpeksoy Termal Otel’de 1 adet bay ve 1 adet de bayan olmak üzere 2 adet kaplıca termal havuz, Türk hamamı, Fin hamamı, sauna, Fitness center, lobide ve odalarda kablosuz internet misafirlere ücretsiz olarak sunuluyor. Gelmişken bir de masaj yaptıralım derseniz otelin profesyonel masörünün şifalı elleriyle size yapacağı masaj için bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor. Masaj sonundaki rahatlamanızı ve hem bedensel hem de düşünsel yaşadığınız değişimleri gördüğünüzde bir sonraki masaj randevunuzu da alacağınıza eminim.

Sağlık açısından bakacak olursak, Çavundur’da bulunan termal kaynaktan 54 derece sıcaklıkta, saniyede 47 litre şifalı su çıkmaktadır. 10.412 mg/lt mineralizasyona sahip olan şifalı su, sodyum bikarbonatlı, florürlü karışık formda termomineralli sudur. Banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde; osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarında, kronik bel ağrısında; miyozit, tendinit, fibromiyalji sendromu, miyofasial ağrı sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarında ortopedik operasyonlar sonrası ve uzun süre hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon ve rehabilitasyon çalışmalarında destekleyici/tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

Termal kaynaktan çıkan su, doğal sıcaklığı nedeniyle tüm ağrılı hastalıklarda, Alkalik özelliğine bağlı olarak, sodyum iyonu içermesi nedeniyle de üst solunum yolları rahatsızlıklarında inhalasyon-aerosol tedavisi olarak kullanılabilmektedir.

Çankırı - 09:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.