reklam
reklam
DOLAR 31,0254 % 0.05
EURO 33,6324 % 0.15
STERLIN 39,2572 % 0.06
FRANG 35,2876 % 0.08
ALTIN 2.019,92 % 0,09
BITCOIN 1.620.951 -0.883
reklam

ÇANKIRI’YA KADIN ELİ DEĞMELİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI’YA KADIN ELİ DEĞMELİ
reklam

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken her geçen gün yeni yüzler yeni isimler muhtarlık için adaylığını açıklarken kadın aday sayısındaki artış dikkat çekiyor. Rabia İpek de “Çankırı’ya kadın eli değmeli.” diyen kadın adaylarımızdan biri. Çankırı’nın yüzölçümü açısından en büyük mahallesi olan Abdül Halik Renda Mahallesi Muhtarlığı için adaylığını açıklayan Rabia İpek, mahallesinin çehresini değiştirmek ve daha yaşanılabilir hale getirmek için aday olduğunu söylüyor.

Rabia İpek, Yunus AVM karşısındaki BUSEM İç Giyim adlı işyerinin sahibi. Eşi Mustafa İpek ise Korgun’da faaliyet gösteren LEZİZE Catering adlı yemek şirketinin ortağı. Mustafa İpek, Muhtar adayı eşi Rabia İpek’in de en büyük destekçisi.

Rabia İpek, “Amacım; mahallemizin sorunlarını çözmek; insanlara ve mahalle halkımıza hizmet etmektir.” sözleriyle başladığı adaylık açıklamasında şunları söyledi:

“1981 yılında Çankırı’da doğdum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Çankırı Ticaret Meslek Lisesi mezunuyum ve 14 yıldır ticaretle uğraşmaktayım. İş yerim şehrimizin en merkezi yerinde ve kolaylıkla ulaşabileceğiniz Yunus AVM karşısında. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları’nda görevler alıyorum (Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği, Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği). Hedefim, uzun yıllardır ikamet ettiğim Abdül Halik Renda mahallemizin sorunları için canı gönülden çalışmak.

Demokratik bir ülkede yaşayan biz kadınların seçme ve seçilme hakkı vardır. Bende bu hakkımı siz değerli Abdul Halik Renda mahallesi sakinleri adına, muhtarlığa bir kadın eli de benden değsin diyerek aday oluyorum. Mahallemizin sorunlarını biliyorum, bu sorunların çözümü için mahallemize bir kadın eli değmeli.

Hedefim muhtarlığı yalnızca resmi işlerin yapıldığı bir kurum olmaktan çıkarıp bir ‘Sosyal Sorumluluk Projesine’ dönüştürmek. İnsanlarımız için faydalı işler yapmayı kendime ilke edindim. Başarının çalışmaktan, samimiyetten ve  dürüstlükten geçtiğine inanıyorum. İyi ve kötü günlerinizde hep bir arada olmak için bu yola çıktım. Mutlu, huzurlu, temiz, örnek bir mahalle olmak için siz değerli sakinlerimizin desteklerinizi bekliyorum.”

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.