-2° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’YA KADİFE ÖRTÜ

Çankırı Belediyesi, 30 bin adet mevsimlik kadife çiçeğini şehrin muhtelif alanlarında toprak ile buluşturdu. Yaz döneminin gelmesi ile birlikte kent estetiğine ağırlık veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çankırı Kalesi, Recep Tayyip Erdoğan Parkı, Atatürk Bulvarı ve Fuar Yolu başta olmak üzere şehir merkezindeki tüm refüjleri ve dekoratif saksıları kadifeler ile süsledi. Caddelerin griliği, sarı ve […]
Çankırı - 7 Temmuz 2020 11:22 A A

Çankırı Belediyesi, 30 bin adet mevsimlik kadife çiçeğini şehrin muhtelif alanlarında toprak ile buluşturdu. Yaz döneminin gelmesi ile birlikte kent estetiğine ağırlık veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çankırı Kalesi, Recep Tayyip Erdoğan Parkı, Atatürk Bulvarı ve Fuar Yolu başta olmak üzere şehir merkezindeki tüm refüjleri ve dekoratif saksıları kadifeler ile süsledi. Caddelerin griliği, sarı ve turuncu kadifeler ile renklendi.

Mevsimsel değişikliklere dayanıklı ve toprak yapısına uygun bitkiler kullanarak kent estetiğine katkı sağlamak istediklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Park, bahçe ve peyzaj alanlarımız şehrimizin göze çarpan ilk vitrini. Hem kent estetiği hem de geleceğe yönelik atılan adımlar ile Çankırı, çiçek açmalı. Hedefimiz; yeşil, renkli, ferah bir Çankırı inşasına katkı sağlamak.” dedi.

Çankırı - 11:22 A A
BENZER HABERLER