reklam
reklam
DOLAR31,5756% 0.67
EURO34,3381% 0.84
STERLIN40,1479% 0.99
FRANG35,7123% 0.54
ALTIN2.148,11% 2,24
BITCOIN2.132.1457.878
reklam

ÇANKIRI’YA 32 MİLYON LİRALIK SPOR YATIRIMI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İlimize yapılacak olan 32 milyon liralık yatırım için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda imza töreni gerçekleştirildi. İmza törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Vali Abdullah AYAZ, Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Salim ÇİVİTCİOĞLU, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, İlimize bağlı İlçe ve Belde Belediye Başkanları, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir ÇELİK’le birlikte projenin mimarı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık AK ve diğer yetkililer katıldı.
3 adet nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapımı ve 1 sahanın tamamlanması, 2 adet halı saha, 6 adet kapalı halı saha, 4 adet gençlik merkezi, 2 adet spor salonu, Güreş sahası için 500 kişilik tribün, spor salonu, futbol sahalarında oluşan 3 adet spor tesisinin bakım ve onarımı için gerekli olan 32 milyon liralık yatırımın imza töreni Bakanlık merkez binada gerçekleşti. Törende Çankırı’ya yapılacak gençlik ve spor yatırımlarını kapsayan protokollere imzalar atıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, yapılan yatırımlarla Türkiye’nin önemli bir vilayeti için bir araya geldiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Çankırı’mız için, gençlerimiz, kadınlarımız, tüm halkımız için hayırlı uğurlu bereketli olsun diyorum. Bir pandemi sürecini hep birlikte yaşıyoruz tüm dünya olarak. Türkiye olarak bu süreci en başarılı şekilde yürütmenin, millet olarak birlik beraberliğimizi tüm dünyaya ispat etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Ülkemizin dört bir yanında var olan, 18 yılda gerçekleştirilen altyapının ne kadar önemli, kritik, eşsiz oluğunu hep birlikte görmüş olduk. Bu vesileyle bu mücadelemiz, bundan sonraki kutlu yürüyüşümüz, Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde devam edecek. Ülke olarak engelleri bir bir aşa aşa yarınlarımız adına bu kutsal emaneti teslim edeceğimiz gençlerimize en güzel şekilde bırakmak adına gayretimiz devam edecek. Çankırı’mıza ve ülkemizin 4 bir yanına bakanlığımız ve diğer kuruluşlarımızla el ele vererek en güzelini, en iyisin milletimize kavuşturmanın gayretini göstereceğiz.”

Çankırı’nın spor ve gençlik anlamında yeni bir aşamaya geçtiğini ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Bugün günlerden Çankırı, diyoruz. Gençlerimizi yarınlara daha donanımlı hazırlamak için ortaya koyduğumuz çalışmalarla, imzalayacağımız yeni yatırımlarla, yeni bir aşamaya geçeceğiz. Yarınların değişik branşlarındaki şampiyonlarına ve gençlerine yarınlara yürüyüşlerinde, donanımlı bilim insanları, profesyoneller olmaları adına imkanları sunacağız” diye konuştu.
Bakan Kasapoğlu, pandemi sürecinde bakanlık yurtlarının önemli bir başarı ortaya koyduğuna işaret ederek, “Yurtlarımız sadece öğrencilerin değil milletin tüm evlatlarının yurdu olduğunu ispat etti. 2002-2020 kıyaslamasını yaptığımızda 180 binlerden 700 bin kapasitelere çıktık. Çankırı’daki kapasitemizi 5 bine çıkardık. Çankırı’da bugüne kadar 70 milyona yakın yatırım yaptık. Bu yatırımları yukarı seviyelere taşıyoruz. Çankırı’nın sporda olan iddiasını biliyoruz. Başarılı sporcular yetişiyor. Nice destanlar yazacak, yeni sporcular da yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.
Bakan Kasapoğlu, AK Parti döneminde tesisleşme açısından çok önemli yatırımlar yapıldığını dile getirerek, sözlerini söyle sürdürdü:
“Geçtiğimiz günlerde Çankırı merkezdeki havuzumuzun protokolünü gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde temelini atacağız. Tüm branşlarıyla spor yapan, gençlerimizi kötü alışkanlıklara değil, spora, güzele koştuğu bir Çankırı’yı inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. İlçelerimizin her biri birbirinden değerli. Bugüne kadar mükemmel yatırımla gerçekleştirdik. AK Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla tek hedefimiz var o da durmadan çalışmak. Taş üstüne taş koymak. Biz Çankırı’nın güzel insanlarının en iyisini, güzelini hak ettiğine inanıyoruz. Bizler için onur aynı zamanda görevdir. Hem aşkla hem de sevgiyle bunu gerçekleştireceğiz. Bu inşa edeceğimiz tesisleri halkımızın kullanımına bir an evvel açmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Bu süreçte katkıları nedeniyle değerli milletvekillerine, valimize, belediye başkanlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah Çankırı’mız için, aziz milletimiz için hayırlar, bereketler getirsin.”

reklam

YORUM YAP