14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’NIN İLK CEMEVİ’NDE İKİNCİ BİRLİK CEMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Avrupa Alevi Düşünce Kültür ve Cemevi Derneği Çankırı Şubesi öncülüğünde geçtiğimiz hafta açılan Çankırı’nın ilk Cemevi’nde 4 Mayıs Perşembe akşamı ikinci Birlik Cemi gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Aynur Aslan, geçtiğimiz hafta yapılan Birlik Cemi’nin bir ilk olduğunu ve bundan sonra her hafta Perşembe akşamları tekrarlanacağı bilgisini verdi. İkincisi düzenlenen Birlik Cemi’ne Dernek Başkanı Aynur Aslan ve […]
Çankırı - 6 Mayıs 2023 00:12 A A

Avrupa Alevi Düşünce Kültür ve Cemevi Derneği Çankırı Şubesi öncülüğünde geçtiğimiz hafta açılan Çankırı’nın ilk Cemevi’nde 4 Mayıs Perşembe akşamı ikinci Birlik Cemi gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Aynur Aslan, geçtiğimiz hafta yapılan Birlik Cemi’nin bir ilk olduğunu ve bundan sonra her hafta Perşembe akşamları tekrarlanacağı bilgisini verdi.

İkincisi düzenlenen Birlik Cemi’ne Dernek Başkanı Aynur Aslan ve Dernek Yönetimi, İnanç Kurulu Başkanı Ali Yeşildağ, Zakirler ve Çankırı’da yaşayan Alevi kardeşlerimiz katıldı. Dualar ve deyişlerle başlayıp sohbetlerle devam eden Birlik Cemi, yine dualar ve deyişlerle sona erdi.

Birlik Cemi sonunda, “YA ALLAH YA MUHAMMED YA ALİ diyen tüm canların Hızır yoldaşı olsun, Hak yolunda edilen tüm dualar kabul ola, ülkemize nefret tohumları ekenlerin bilmesi gerek ki bu ülke hiçbir ayrışmayacak ve birliğimiz daim olacaktır. HÜ ALLAH Saygılarımızla.” diyerek katılımcılara ayrı ayrı teşekkürlerini sunan Başkan Aynur Aslan, bundan sonraki Birlik Cemlerine tüm Çankırı halkının davetli olduğunu da sözlerine ekledi.

Çankırı - 00:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.