reklam
reklam
DOLAR32,2703% 0.06
EURO35,0322% -0.06
STERLIN41,1770% -0.01
FRANG35,3836% 0.1
ALTIN2.443,45% -0,14
BITCOIN68.449,99-1.477
reklam

ÇANKIRI’NIN EVLATLARI DERTLERİNİ “DEVA”YA ANLATTI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI’NIN EVLATLARI DERTLERİNİ “DEVA”YA ANLATTI
reklam

Göç İdaresi’nin mağdur ettiği 60 taşeron personele DEVA Partisi Çankırı İl Başkanı Mustafa Avşar sahip çıktı. Avşar; “Ya çalıştırın, alın teri kurumadan emeklerinin karşılığını verin, ya da emekçiye umut verip hayallerini karartmayın. Bu siyaset değil.” dedi.

Çankırı’da Göç İdaresi’ne bağlı olarak hizmet veren Çankırı Geri Gönderme Merkezi’nde taşeron firma aracılığı 50’si güvenlik, 10’nu temizlik personeli olarak toplam 60 personel, ŞanlıUrfa, Adıyaman, Mardin, Gaziantep ve Kilis’ten 6 şar aylık görevlendirmeyle getirilen 100’e yakın güvenlik ve temizlik personeli gelmesi sebebiyle iş akitleri yenilenmedi. İşin devamlılığı konusunda kendilerine verilen sözlerle hareket eden 60 Çankırılı personel bir anda işsiz kaldı.

Bu personellerin yerine şuan altı aylık görevlendirmeyle saydığımız illerden getirilen
personeller alındı. Başlarına gelen olayla ilgili olarak AK Parti Çankırı İl Başkanlığı ve AK Partili vekillerle görüşen 60 personel mağdur edilmeyeceklerini yeniden işe alınacakları vaatleri karşısında yeniden hayal kırıklığı yaşayınca dertlerini DEVA Partisi’ne anlattılar.

DEVA Partisi Çankırı İl Başkanı Mustafa Avşar ile görüşen personeller, işe alım sürecinde verilen sözler ve işlerini kaybettikleri süreçte kendilerine verilen vaatlerin tamamının olayını zamana yayma olduğunu kaydederken, “Bizler Çankırı’dan 2 tane vekil çıktığı ve ikisinin de AK Parti’den olduğu için sesimizi duyururuz sandık ama mağdur edildik. Şimdi çaresizlik içerisinde ne yapacağımızı bilmiyoruz. Urfalı kardeşlerimiz zamanında Urfa Otobanını kapattıkları için bugün kadrolu olarak 40 ile 60 yaşın olmalarına rağmen görevlerini yapıyor. Bizler ise Ak Partili siyasilere güvendiğimiz için şimdi kara kara düşünüyoruz” dediler.

      Avşar: “Mağdur kardeşlerimizin yanındayız, uğradıkları haksızlık karşısında elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz.”

Pek çok vaat sonrası bir anda işsiz kalan Geri Gönderme Merkezi’nin 60 personel ile ilgili bir açıklama yapan DEVA Partisi Çankırı İl başkanı Mustafa Avşar, “Bizim inancımız çalışanın, alın terini kutsal sayar, emeği kutsal sayar. Emek ve umutlarda oynamak bir siyaset değildir” dedi.

Avşar yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bu kişiler kendilerini doğrudan AK Parti’nin ve AK Partili vekillerin mağduru olarak görüyorlar. Çünkü gerek işe alınırken, gerekse sonrasında yeniden işe alacağız vaatleri hep aynı kişilerden gelmiş. Taşeron firma ile yapılan sözleşme çalışanı değil, devleti ilgilendirir. Firma ile anlaşıp Çankırı’nın evladı olan bu personeller başka bir ilden kişiler getirterek değiştirmek, siyaseten de, iş hukuku açısından da etik değildir. Kamunun kaynaklarının yerinde kullanımı işsizliği çözecek argümanlardan bir tanesidir. 60 personel işten çıkartırken “Merak etmeyin sizleri açıkta bırakmayacağız işlerinize geri döneceksiniz” demek bir sözdür.

Daha sonra bu personellerle ilgili olarak alım şartları değiştirilmiş ve personellerin durumlarına uymayan şartlar öne sürerek yeni alım yapmak, bile bile bu çalışanları mağdur etmektir. Siyasetin giderek yozlaştığı, iltimas, kayırma gibi olumsuz durumların revaçta olduğu bu siyaset tarzını DEVA Partisi olarak reddediyoruz ve gerekli çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz.

Biz emekçinin umutlarını karartan değil, yeşerten bir siyasi partiyiz. DEVA Partisi’nin hiçbir zaman umut tüccarlığıyla işi olmaz, olmayacaktır.”

Mustafa AVŞAR
DEVA PARTİSİ ÇANKIRI İL BAŞKANI

reklam

YORUM YAP