Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’NIN CADDE VE SOKAKLARI YIKANDI

      Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2020 yılını şehir merkezindeki cadde ve sokakları yıkayarak tamamladı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, pandemi süreci ile geçen 2020 yılının son hafta sonu sokağa çıkma yasağını dezenfekte çalışması ile değerlendirdiklerini kaydetti. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, sokağa çıkma yasağında şehir merkezini köpüklü sular ile yıkadı. Dezenfekte çalışmaları […]
Çankırı - 28 Aralık 2020 12:24 A A

      Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2020 yılını şehir merkezindeki cadde ve sokakları yıkayarak tamamladı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, pandemi süreci ile geçen 2020 yılının son hafta sonu sokağa çıkma yasağını dezenfekte çalışması ile değerlendirdiklerini kaydetti.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, sokağa çıkma yasağında şehir merkezini köpüklü sular ile yıkadı. Dezenfekte çalışmaları kapsamında; Kale altı TOKİ, Büyük Cami çevresi, Anıt alanı, Atatürk Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi, Yunus AVM çevresi, Ahmet Talat Onay Bulvarı ile Fuar Yolu tazyikli sular ile temizlendi.

      32 bin 850 Ton Evsel Atık Toplandı

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;  2020 yılı içerisinde 32 bin 850 ton evsel atık, 365 ton ambalaj atığı, ortalama 500 litre bitkisel atık yağ ve 500 kg atık pil toplandığı yer aldı. Şehir merkezindeki su birikintileri, fosseptikler, süs havuzları, göl-gölet, kanallar, bataklıklar, kuyular, inşaat bodrumları, hurdalıklar gibi vektörlerin üreme alanları ile tüm cadde ve sokaklarda ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi. Yıl boyunca konteynerler ve çöp döküm noktaları yıkanarak dezenfekte edildi ve ilaçlamaları yapıldı.

      Dezenfekte Çalışmaları Her Tarafta Sürdü 

COVİD-19 sebebi ile tüm kamusal alanlar, düzenli aralıklarla dezenfekte edildi. İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda;  corona virüs testi pozitif çıkıp evlerinde karantinada olan hastalarının yaşadığı yaklaşık 700 binanın girişi, tüm kat, asansör içleri, hane kapıları, ziller ve merdiven boşlukları virüs ve bakterilere karşı etkili malzemeler ile temizlendi.

      Sokak Hayvanlarına Özel Bakım

2020 yılı çalışma programı kapsamında; Belediye Veteriner Hekimi tarafından sahipsiz sokak hayvanlarının bakım ve tedavileri de gerçekleştirildi. 830 sahipsiz sokak hayvanı kısırlaştırılırken 232 yavru ve erişkin köpek sıcak bir yuvaya kavuşturuldu. 332 yaralı kedi acil müdahale ile hayata döndürülürken kaplumbağa, baykuş, leylek, şahin gibi 56 hayvanın acil müdahale ve tedavisi de Belediye Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde yapıldı.

Çankırı - 12:24 A A
BENZER HABERLER