Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRILI SERKAN 16 ÜLKENİN EN İYİ KUAFÖRLERİNİN KATILDIĞI YARIŞMADA 1. OLDU

Serkan Yıldırım, Çankırı’lı bir kardeşimiz ve yıllardır Çankırı’mızda Erkek Kuaförü olarak halkımıza hizmet veriyor. Bakmayın yaşının genç olduğuna, aldığı ödüllerin sayısı yaşından fazla Serkan’ın. En son katıldığı “Cmc Cat Türkiye” Uluslararası yarışmasında ise 16 ülkeden çok sayıda yarışmacıyı ardında bırakan Serkan, Türkiye birincilik kupası ve madalyasının da sahibi oldu. Dükkanındaki köşesinde aldığı madalya ve kupaları […]
Çankırı - 5 Aralık 2021 23:09 A A

Serkan Yıldırım, Çankırı’lı bir kardeşimiz ve yıllardır Çankırı’mızda Erkek Kuaförü olarak halkımıza hizmet veriyor. Bakmayın yaşının genç olduğuna, aldığı ödüllerin sayısı yaşından fazla Serkan’ın. En son katıldığı “Cmc Cat Türkiye” Uluslararası yarışmasında ise 16 ülkeden çok sayıda yarışmacıyı ardında bırakan Serkan, Türkiye birincilik kupası ve madalyasının da sahibi oldu.

Dükkanındaki köşesinde aldığı madalya ve kupaları gururla sergiliyor Serkan. Ancak Serkan bunca başarılarına rağmen yalnız bırakılmış. Aldığı eğitimlerde de katıldığı yarışmalarda da ne bir siyasi, ne bir idareci, ne de oda başkanları kimse sahip çıkmamış Serkan’a. Çankırı’dan ilk hediyesini, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve Kristal Akvaryum’un sahibi Cemile Eskisucu’dan aldı. Cemile hanım herkesten önce davrandı ve yaptırdığı plaketi, Çankırı adına katıldığı tüm yarışmalardan çeşitli dereceler, madalyalar ve kupalarla dönen Serkan’ı ödüllendirdi. Kendisine de buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bugünlere nasıl geldiğini sorduğumuzda, bakın Serkan bize neler söyledi:

“Antalya ve İstanbul’da eğitimlere başladım, ardından ilk yarışmama katıldım ama derece alamadım. Bu benim için inanılmaz bir şeydi, bu yarışmanın sayesinde mesleğimde ne kadar geri kalmış olduğumu gördüm ve o günden itibaren kendimi sürekli yeniledim. Katıldığım yarışmalarda mesleğimin ne kadar ilerlediğini fark ettim, inanılmaz yetenekler vardı, onları kendime rol model aldım.

İlk yarışmamın ardından eğitimlere başladım, ilk eğitimimi Antalya’da aldım. Ardından çeşitli illerde ve yurtdışında eğitimler aldım. Eğitim aldıkça yaptığım saç stilleri değişti, daha değişik modellerde saç stilleri ortaya çıktı. Ankara Artistik Kuaförler Derneği’ne üye olarak Ali Özpolat Başkanımla tanıştım, sonrasında ben eğitim vermeye başladım. Aynı zamanda Dernekte takım kaptanıyım ve bu sayede fazlaca sahne tecrübem oldu. Çeşitli yarışmalara katıldım ve Çankırı’yı başarıyla temsil ettim, çeşitli dereceler alarak madalyalar ve kupaları şehrime kazandırdım.

Sakarya’da, Eskişehir’de eğitimler verdim, bu eğitimleri verirken hep bir hedefim vardı. İşimi benimsedim ve en iyisi olmak için elimden geleni yaptım. İstanbul’da “Kanser Bulaşmaz İyilik Bulaşır” konulu bir yarışmada Türkiye 3.’sü oldum ve bu beni daha da cesaretlendirdi. Antalya’da düzenlenen Uluslararası Saç Kesim Yarışması’nda birincilik ve Özel Şov Kupası’nı aldım. Kırşehir’de Ahilik Haftası’nda düzenlenen yarışmada yine Özel Şov Kupası aldım.

En son katıldığım 7 aydır devam eden ve 16 ülke Milli Takımları’ndan çok sayıda yarışmacının katıldığı “Türkiye’nin En İyi Kuaförü Sen misin” Yarışması’na katılarak finale kalan 5 yarışmacının biri oldum. Bu yarışmanın sonunda da birinci olarak Türk Bayrağı’mı orada dalgalandırmanın gururunu yaşıyorum. Şimdiki hedefim Avrupa Şampiyonası’na gitmek, ülkemi ve şehrimi orada en iyi şekilde temsil ederek bayrağımızı en üst sıralarda dalgalandırmak ve İstiklâl Marşı’mızı okutmak.”

 

 

Çankırı - 23:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.