-5° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRILI SANATÇI SAMİ YALÇIN’DAN ÇANKIRI HALKINA TEŞEKKÜR

Çankırı’da doğmuş büyümüş, Çankırı’mızın bağrından kopmuş, yurdun dört bir yanına dağılmış, çok güzel yerlere gelmiş ve Türk halkının beğenisini kazanmış bir çok Çankırılı sanatçımız var. Ve bu sanatçılarımızın bizlerden, Çankırı halkından, Çankırılı yöneticilerden, Çankırılı siyasetçilerden bir isteği var. Çankırılı sanatçımız Sami Yalçın, bütün Çankırılı sanatçılarımız adına bu isteklerini Olay 18 Haber Sitemizde dile getirdi. “Çankırı […]
Çankırı - 30 Temmuz 2022 12:31 A A

Çankırı’da doğmuş büyümüş, Çankırı’mızın bağrından kopmuş, yurdun dört bir yanına dağılmış, çok güzel yerlere gelmiş ve Türk halkının beğenisini kazanmış bir çok Çankırılı sanatçımız var. Ve bu sanatçılarımızın bizlerden, Çankırı halkından, Çankırılı yöneticilerden, Çankırılı siyasetçilerden bir isteği var. Çankırılı sanatçımız Sami Yalçın, bütün Çankırılı sanatçılarımız adına bu isteklerini Olay 18 Haber Sitemizde dile getirdi.

“Çankırı il ve ilçelerinde her yıl düzenlenen festivallerde bizler de yer almak, hemşerilerimizle bir araya gelmek hasret gidermek istiyoruz.” diyen Sami Yalçın şunları söyledi:

“1. Korgun Kültür Sanat ve Hayvancılık Festivali’nde kendi ilçeme, Korgun’uma geldim. Hasan Hüseyin Kozan başkanımız, milli duruşuyla ve yerli sanatçı seçimiyle kendi sanatçılarını kendi halkıyla buluşturduğu için kendisine, yönetimine ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Çankırı halkına çok çok teşekkür ediyorum. Korgun’da ilki yapılan festivale davet edilen sanatçıların tamamının Çankırılı olması beni ayrıca gururlandırdı. Bundan dolayı da sayın başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Ben Sami Yalçın, sevgili Turgay Başyayla ve Irmak Arıcı kardeşimle birlikte Korgun’umuzda güzel bir konser verdik. Onların gözünde, onların yüreğinde gerçekten kendi sanatçılarını görmek istediklerini gözlerine baktığınız zaman anlıyorsunuz zaten. Halkımız kendi sanatçılarını özlemiş. Hasan Hüseyin Kozan başkanımızın bu festivale tamamı Çankırılılardan oluşan sanatçıları davet etmesinin diğer Belediye Başkanlarına da örnek olmasını istiyorum. Biz dışardan gelen sanatçı kardeşlerimize karşı değiliz, tabi ki onlar da gelsinler biz ekmeğimizi paylaşırız. Bizim istediğimiz şey ekibin içinde Çankırılı sanatçılarımızın da olması.”

Sanatçımız Sami Yalçın, “Tüm Çankırı halkına selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum, iyi ki varsınız, iyi ki benim hemşerilerimsiniz. Çankırı’lı olmaktan gurur duyuyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Çankırı - 12:31 A A
BENZER HABERLER