20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’LI GÜREŞÇİLER KIRKPINAR ER MEYDANINA ÇIKTI

Çankırı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Güreş Takımı, er meydanına çıktı. Genç güreşçiler, geleneksel Türk yağlı güreşinin en önemli kültürel mirası olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ter döktü. Edirne’de bu yıl 661.si düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in 15 güreşçisi katıldı. Geçtiğimiz yıl Kırkpınar’da kendi kategorisinde ikincilik elde eden Kadir Güleşen, bu yıl iki […]
Çankırı - 4 Temmuz 2022 23:18 A A

Çankırı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Güreş Takımı, er meydanına çıktı. Genç güreşçiler, geleneksel Türk yağlı güreşinin en önemli kültürel mirası olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ter döktü.

Edirne’de bu yıl 661.si düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in 15 güreşçisi katıldı. Geçtiğimiz yıl Kırkpınar’da kendi kategorisinde ikincilik elde eden Kadir Güleşen, bu yıl iki boy üstü olan Büyük Orta Boy kategorisinde altı rakibini geride bırakarak üçüncü oldu. Bronz madalyanın sahibi olan Güleşen, bundan sonraki müsabakalarda başaltında güreşme hakkı kazandı.

Geçtiğimiz yılın Avrupa üçüncüsü Fatih Özgen ise beş rakibini eleyerek ilk sekiz içinde kalmayı başardı. Küçük Orta Büyük Boy’da ilk on altıya kalan Vural Aslan da Büyük Orta Boy’da güreşmeye hak kazandı.

Çankırı - 23:18 A A
BENZER HABERLER