reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.3360.583
reklam

ÇANKIRI’LI GURBETÇİ ŞEHİT MEZARLARINI YENİLEDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Fransa’da yaşayan Çankırı’lı inşaat işçisi Mehmet Ayhan (45), Çankırı Şehitliği’ndeki 4 şehit askerin kabrini yeniledi. Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar, hayırsever hemşehrimize teşekkür belgesi verdi.

FRANSA’da yaşayan Çankırı’lı inşaat işçisi Mehmet Ayhan (45), gurbetçi hemşehrilerinin destekleriyle gerçekleştirdiği yardım kampanyasında topladığı 15 bin Euro ile Çankırı Şehitliği’ndeki 4 şehit askerin kabrini yeniledi, şehit yakınlarına ve Mehmetçik Vakfı’na bağışta bulundu. Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar, Mehmet Ayhan’a teşekkür belgesi verdi.

Mehmet Ayhan, geçtiğimiz yıl aldığı şehit haberlerinin ardından aldığı kararla, Çankırı’daki şehit ve gazi ailelerine yardımcı olabilmek için bu çalışmayı başlattığını bildirdi. Ayhan, Paris’te yaşayan Çankırı’lı hemşehrilerinin düğünlerine katılıp, şehit ve gazi aileleri için 1 yılda katıldığı 8 düğünde 15 bin Euro yardım topladı. Ayhan, “Toplanan paralar karşısında makbuz kestik. Parayı, ‘ilimizdeki şehitlerimiz ve gazilerimiz için kullanacağız’ dedik. Şehit kabirlerini yenileme, şehit ve gazi ailelerine destek olmak için kullanmak istedik. 4 şehidimizin kabrini yeniledik, şehit kabirlerimizin okunmayan yazılarını düzelttik, bayrak direklerini değiştirdik ve eskidikçe yenilenmesi için 4 Türk bayrağı aldık. Yenilenen kabirlerimizi devletin uygun gördüğü standartlarda ve kaymakamlık gözetiminde yaptırdık. Paranın bir kısmını Mehmetçik Vakfı’na bağışladık, bir kısmıyla şehit ailelerimize yardım yapıldı. Her şeyimizi devlet kanalıyla yaptık, yetkisiz bir iş yapmadık. Destek olan herkesin içi rahat olabilir” dedi.

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar ise, Mehmet Ayhan’a teşekkür ederek, şunları söyledi: “Biz Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği olarak Mehmet Bey’in Fransa’daki faaliyetlerini, girişimlerini öğrendik. Bu faaliyetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Şahsında yardım eden tüm hemşehrilerimize, Fransa’daki emekçi kardeşlerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Şehit ve gazi ailelerine maddi destekte bulunanları derneğimizde onursal üye yapıyoruz. Mehmet Bey de bundan sonra bizim derneğimizin onursal üyesidir.”

reklam

YORUM YAP