10° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’LI GENÇLER TÜBİTAK YARIŞMALARINA 2 PROJE İLE KATILIYOR

      TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasında ön değerlendirmeyi geçerek final yarışmasına ve bu yıl 15.si düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ön değerlendirmeyi geçerek bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projeler belirlendi.       Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasında yapılan değerlendirmeler sonucunda ilimiz öğrencilerinden Hüseyin Batuhan […]
Eğitim - 17 Mayıs 2021 23:26 A A

      TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasında ön değerlendirmeyi geçerek final yarışmasına ve bu yıl 15.si düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ön değerlendirmeyi geçerek bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projeler belirlendi.

      Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasında yapılan değerlendirmeler sonucunda ilimiz öğrencilerinden Hüseyin Batuhan Yeniköse “Deniz Ekosistemi” temasında “Kışın Donarak Kalbini Durdurup, Bahar Gelince Yaşamına Kaldığı Yerden Devam Eden Canlıdan Esinlenerek Neler Yapılabilir?” konusunda çalışmaları ile final yarışmasına katılmaya hak kazandı. Öğrencimize çalışmalarında Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat merkezi Fizik öğretmenimiz F. Demet Çoşkara danışmanlık yaptı. Final proje değerlendirmelerinin 5 – 7 Temmuz 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak yapılması planlanmaktadır.

      Bu yıl 15.si düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ise ilimiz 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimizden Bayram Andinç, Matematik branşı Algoritma /Mantıksal Tasarım alanında “Artış Miktarını da Artırırsak Ne Olur?” başlıklı çalışması ile Ankara bölge yarışmalarına katılmaya hak kazandı. İlimizi yarışmada temsil eden öğrencimize okulumuz Matematik öğretmeni Kadir Kaynarcı danışmanlık yaptı. Bölgesel proje değerlendirmelerinin 15 – 16 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak yapılması planlanmaktadır.

      Olay 18 ailesi olarak her iki yarışmada da ilimizi temsil edecek olan öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerine başarılar diliyoruz.

Eğitim - 23:26 A A
BENZER HABERLER